להקמת עסק חדש או להרחבה ולהשקעה בעסק קיים עליכם לגייס את ההון הנדרש. היכנסו עכשיו לאתר כדי לקרוא איך אפשר לקבל הלוואות לעסק בערבות המדינה בתנאים אטרקטיביים.

מדינת ישראל רואה חשיבות עליונה בסיוע לעסקים קטנים ובינוניים, במיוחד כיום לנוכח מצוקת האשראי ממנה סובלים היזמים ובעלי העסקים. הבנקים אינם ממהרים לאשר הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים, לרוב הם מציעים הלוואות בתנאים לא משתלמים. לכן המדינה נחלצת לעזרת העסקים והקימה עבורם את הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה שתפקידה לנהל את הקרן החדשה להלוואות בערבות המדינה לעסקים אלה.

הלוואה.צילום שאטרסטוק באדיבות חברת אפטר יו

מי יכול לקבל הלוואה לעסק בערבות המדינה?

קרן הלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים ובינוניים מציעה מגוון מסלולי הלוואה ליזמים המעוניינים להקים עסק חדש, לעסקים קיימים העומדים בתנאי הקרן, ליצואנים ולתעשיינים. קהל היעד הוא עסקים עם מחזור שנתי עד 100 מיליון ₪ שיש הצדקה פיננסית להמשך לקיומם בכפוף להחלטת ועדת האשראי של הקרן. עסקים בכל תחומי הפעילות יכולים להגיש בקשה להלוואה אטרקטיבית מהקרן כל עוד החשבון של העסק אינו מוגבל, לעסק אין חובות לרשויות המס ואין הליכי הוצאה לפועל או פירוק כנגדו.

כמו כן, גם עסק בהקמה יכול לבקש סיוע מהקרן וכן עוסק פטור המעוניין להשקיע ולהרחיב את העסק שלו כדי לעבור לסטטוס של עוסק מורשה או חברה בע"מ. גם עסקים שלא עשו שימוש במסגרת האשראי והכנסתם לא עלתה על חצי מיליון ₪, יכולים להגיש בקשה להלוואה מהקרן.

מגוון מסלולים

עסק חדש בהקמה יכול לקבל הלוואה מהירה עד לסכום של 500,000 ₪, תקופת ההלוואה היא עד 5 שנים עם אפשרות לגרייס לחצי שנה. כדאי לדעת כי שיעור הריבית ותנאי ההלוואה ייקבעו סופית בהתאם לפעילות העסק וצרכיו הייחודיים, ובכפוף לאישור ועדת האשראי.

חשוב לציין כי ישנם מספר מסלולים של הלוואות אותם ניתן לקבל מהקרן לעסקים קטנים ובינוניים, ביניהם:

  • מסלול הון חוזר
  • מסלול השקעה
  • מסלול חקלאות
  • מסלול לתעשיינים
  • מסלול לעסקים בהקמה
  • מסלול לעסקים ביהודה ושומרון

למי פונים כדי לקבל הלוואה לעסק בערבות המדינה?

הקרן לעסקים קטנים ובינוניים פועלת משנת 2003 וסייעה עד כה לעשרות אלפי עסקים בארץ. כדי לקבל את ההלוואה יש לפנות לאחד הגופים המתאמים של הקרן, למלא את הטפסים הרלוונטיים, ולאחר הגשת כל המסמכים יגיע כלכלן מטעם הגוף המתאם לביקור בבית העסק.

במידה והכלכלן ממליץ כי העסק יקבל הלוואה יועבר הטיפול לסניף הבנק בו בחר העסק, יש לבחור בבנק מתוך רשימת בנקים דרכם ניתן לקבל את ההלוואה. לאחר פגישה עם נציגי הבנק תועבר הבקשה לוועדת האשראי של הקרן על מנת לקבל החלטה סופית.

חשוב לדעת כי הקרן לעסקים קטנים ובינוניים אינה חייבת לאשר את הבקשה להלוואה, עליה לנמק מדוע לא ולשלוח זאת בכתב לעסק, ניתן במקרים מסוימים לערער על ההחלטה. הליך קבלת ההלוואה עלול לארוך זמן רב, ויש לשלם אגרה עבור הבדיקה של הגוף המתאם בסך 250 ₪. חלק מהבנקים גובים 150 ₪ נוספים עבור בדיקתם.

כדי לשפר סיכויים לקבל הלוואה אטרקטיבית מהקרן לעסקים קטנים ובינוניים כדאי לשקול פניה לחברת ייעוץ המתמחה בנושא, החברה מלווה את העסק לכל אורך שלבי הליך קבלת ההלוואה. כך, גם אם הבקשה אינה מאושרת על ידי הקרן לעסקים קטנים ובינוניים ניתן לקבל ייעוץ פיננסי לגבי פתרונות מימון אפשריים נוספים, ולקבל החלטה שקולה ואחראית.

המאמר נכתב באדיבות אתר מרכז העזרה לעסקים