שילוב של דתיים בתכניות ריאליטי הפך לדבר שבשגרה. ההשתלחות במתמודד דתי בתוכנית "מאסטר שף" היא חציית גבול.כשהיא מגיעה מצידו של שופט שנאלץ לסגור מסעדות לא כשרות ואל מול הפריחה הקולינרית של מסעדות הגורמה הכשרות זה  מגוחך במיוחד.


עלה תאנה קולינרי

מתכון מנצח לתוכנית ריאליטי קולינרית בישראל כולל בשנים האחרונות שילוב של מועמד חובש כיפה, אחד מבני דודנו הישמעאלים, מתמודדת קשישה עם מנות מנחמות ומתחרה נוסף עם סיפור אישי קורע לב וסוחט דמעות עם עדיפות להתמודדות עם מחלה קשה. בתוכנית הבישול המציפות את שולחננו בקצב של פאסט פוד מהיר ועצבני אף מחדשים את השפה העברית עם שלל מונחים שאפילו מחייה השפה, אליעזר בן יהודה היה מתקשה להכניס למילון אבן שושן כגון זביונה (קללה עסיסית?) רטטוי (סרט מצויר?) ראגו (עובד זר?) הולנדייז (חברת מזרונים?) ואל דנטה (מאפיונר?).

יונתן רושפלד ושופטי מאסטר שף במבחן טעימות .צילום מסך.
יונתן רושפלד ושופטי מאסטר שף במבחן טעימות .צילום מסך.

העונה הנוכחית של התוכנית החביבה מאסטר שף שעלתה לאחרונה על המסך העלה לדיון גם את נושא הכשרות. כבר בשלב האודישנים תקף החצי שף יונתן רושפלד מועמד דתי שהגיע לבשל אל מול השופטים והסביר כי לדעתו שמירת כשרות פוגעת בטעם הקולינרי שכן היא מונעת ביקור במסעדות טובות  "איך אתה רוצה להתפתח אם בגלל הרקע הדתי יש לך בעיה באוכל" הוסיף השף הנדיב. שאר השופטים שמרביתם לא בוחלים בבשר בחלב חלב בבשר חלב ועוף ועוף בחלב טענו בתוקף כי המדובר בשטות מוחלטת. הבולטת בהם הייתה חברתו לשולחן הטועמים מיכל אנסקי שמסתבר כי אינה נוקטת בשיטת בית רושפלד גם בחייה האישיים לאחר שהצהירה לאחרונה כי החלה לשמור כשרות.

כדת משה ורושפלד
מסתבר שכמות הסטייקים בחמאה שאכל השף המרזה שייתכן ואיבד בתהליך הדיאטה כמה גרמים ממקום חשוב אחר בגוף השכיחה ממוחו העייף את העובדה כי הוא עצמו נאלץ בשנים האחרונות לסגור שש מסעדות שככל הנראה חווית מאכלי הים שניסה לספק בהם לא ממש תאמה לטעמו של הבולס הישראלי.

רושפלד הצטרף בעל כורחו לעוד שורה של שפים נחשבים שסגרו מסעדות לא כשרות בשנים האחרונות המוביל שבהם הוא מאיר אדוני שהודיע לאחרונה על סגירת "כתית" ו"המזללה" הלא כשרות והתמקדות בשתי מסעדות כשרות:"לומינה" ו"בלו סקיי".

לא כל הכשר תפל
מסתבר ששרימפס בחלב אמו אינה המנה המועדפת על הכרס היהודית, הדשא של השכן הכשר פורח מבחינה עסקית והחך הישראלי יודע לפרגן לפילה בקר טעים עם תעודות ולא כל הכשר תפל ע"ע הפריחה הקולינרית של מסעדות גורמה כשרות בשנים האחרונות.

כבר אמר פעם איזה חובש כיפה צודק ומעצבן כי : 'כולנו יכולים לאכול במסעדה כשרה אבל דתיים לעולם לא יאכלו לאכול במסעדה לא כשרה' ואף מילה על צרות הכשרות וקומבינות המשגיחים איתם מתמודדים יזמים שמעוניינים במסעדה כשרה במדינת ישראל.

אגב תכניות ריאליטי קצת מצחיק שבעברית הן מכונות:"תוכנית מציאות" שכן אין דבר אשר רחוק יותר מהמציאות מאשר להציג חבורה מלחכי מסך שמכריחים אותם להתנתק לכמה שבועות מהעבודה, המשפחה וערוצי החדשות כמחוברים למציאות.

*פורסם לראשונה בעיתון מצב הרוח