כאבי גב נפוצים בקרב רוב האוכלוסייה הבוגרת, גם צעירים רבים סובלים מהתופעה המשפיעה לרעה על איכות החיים. יש מגוון שיטות טיפול בכאבי גב, כיום מומחים רבים ממליצים על טיפול באמצעות מכשיר גלי הלם. כדאי לדעת כי טיפול בגלי הלם אינו פולשני, לא כרוך בכאבים, הוא מהיר ויעיל, באמצעותו ניתן לטפל במגוון בעיות כמו בלט דיסק, פריצת דיסק, מרפק טניס, דורבן בעקב, שחיקת סחוס, קרע במיניסקוס, כתף קפואה, מרפק גולף, דלקת בגיד אכילס וכמובן בכאבי גב.

אבחון הבעיה והתאמת סוג הטיפול

כאבי גב נגרמים מסיבות שונות ומגוונות, בין היתר מסיבות כמו נפילה, תאונה, ניתוח, בעיות יציבה, אימון גופני, עומס יתר בגלל נשיאת משקל כבד, ישיבה ממושכת מול המחשב בעבודה, נהיגה, שעות ארוכות על הרגליים בעבודה ועוד. על מנת לספק למטופל מזור לכאבי הגב מהם הוא סובל עליו לעבור אבחון מקצועי ומדויק כדי להתאים עבורו את שיטת הטיפול הנכונה והמתאימה ביותר עבורו.

שיטת הטיפול באמצעות מכשיר ייעודי של גלי הלם נמצאה כיעילה ביותר להקלה על סבלו של המטופל המתלונן על כאבי גב עזים. עם זאת, מומלץ לשלב טיפול בכאבי גב בעזרת גלי הלם יחד עם טיפולי פיזיותרפיה, ניתן לשלב גם טיפולים אלטרנטיביים כמו דיקור וכדומה.

טיפול יעיל ואפקטיבי 

תמונה – pixaby

הטיפול בעזרת מכשיר גלי הלם נחשב לחידוש מרענן ופורץ דרך בתחום הטיפולים להפגת כאבים בגב ובחלקי גוף נוספים. למעשה, שיטת הטיפול הומצאה במקור כדי לטפל באבנים בכליות. המכשיר שולח גלי הלם שהם גלי קול בלחץ נמוך, גלי הקול חודרים ביעילות מתחת לשכבת העור, המטפל מכוון את ראש המכשיר לכיוון האזור בגב בו יש לטפל, וגלי ההלם גורמים להרעדת האזור המטופל כדי לפורר הסתיידות ולהמריץ את זרימת הדם באזור בו התפתחה דלקת.

חשוב לציין כי טיפול בכאבי גב בעזרת מכשיר גלי הלם מסייע להאצת הליך הריפוי הטבעי, ללא צורך בטיפול פולשני הכרוך בהחלמה ארוכה ובכאבים. שיטת הטיפול נמצאת בשימוש נרחב בארץ וברחבי העולם והיא בטוחה וזוכה לשיעורי הצלחה גבוהים במיוחד. עם זאת, חשוב לפנות לגורם מקצועי המתמחה בשיטה ייעודית זו, יש לעבוד אבחון מדויק של הבעיה הגורמת לכאבי הגב על מנת לעבור סדרת טיפולים יעילה להפגת כאבי הגב וכדי לשפר משמעותית את איכות חייו של המטופל.

מסייעים לגוף במלאכת התיקון והריפוי הטבעי

הגישה הרווחת כיום לטיפול בכאבים שונים בגב הנגרמים בגלל הסתיידות, דלקות וגורמים נוספים היא לסייע לגוף בהליך הריפוי הטבעי. לפיכך, שיטת הטיפול בכאבים בעזרת גלי הלם נחשבת למומלצת ביותר, הטיפול אינו מכאיב ואינו פולשני, כבר לאחר הטיפול הראשון יכול המטופל להרגיש טוב יותר. אם בעבר היה נהוג להמליץ על מנוחה ארוכה מחקרים חדשים בתחום הוכיחו כי שיטה זו אינה תורמת להפגת הכאבים, לכן כדאי לכל מי שסובל מכאבי גב לעבור אבחון מקצועי ובהתאם לבעיה לעבור סדרת טיפולים בגלי הלם המסייעים משמעותית לגוף להירפא.