חג פורים, חג גדול לילדים, מסכות, רעשנים, שירים וטיולים. מלבד התחפושות הצבעוניות המאפיינות את פורים, תקופת החג מאופיינת גם בפריחה צבעונית ובחופשה מבתי הספר והגנים- השילוב המושלם לצאת ולטייל בטבע.

מסלולים> להתאהב בארץ מחדש מציעה מסלול טיול לגבעת חרוט ונקיק נחל נקרות, מסלול לכל המשפחה, הכולל בתוכו חולות צבעוניים ליצירה ואף לצביעת הפנים. ההמלצה שלנו: הצטיידו בבקבוקים ריקים ליצירה בחולות צבעוניים.

שבילי ההליכה הרבים שקיימים במכתש רמון, הגדול והמגוון שבמכתשי הנגב, מובילים אל הפינות היפות שבתוכו. אחת הפינות היפות הוא מסלול טיול לגבעת חרוט ונקיק נחל נקרות. מסלול זה לוקח לשלושה מקומות שונים ומיוחדים: תצפית מגבעת חרוט, חולות צבעוניים בנחל ארדון ונקיק ייחודי בנחל נקרות.

גבעת חרוט. צילום: ערן ודוד גל אור.

נקודת המוצא של המסלול היא חניון יום סהרונים, בתוך מכתש רמון, ונקודת הסיום בחניון עפר בתוך מכתש רמון. רוב המסלול כולל קטעי הליכה קצרים בשבילים רחבים פרט לחלקים בודדים בהם הולכים בשבילים צרים. המסלול מתון ברובו, אך כולל מספר עליות וירידות מעט תלולות. דרגת הקושי של המסלול הינה בינונית ומתאימה למשפחות אך לא להליכה עם עגלות לילדים.  אורך המסלול היא כ-7.5 קילומטר של הליכה ומשכו 4.5 שעות אך ניתן לקצר את המסלול. העונה המומלצת לטיול היא חורף, אביב וסתיו. הכניסה ללא תשלום וללא הגבלת שעות.

כך תכינו בקבוק חול צבעוני:
חומרים: חול צבעוני שאספתם, בקבוק ריק כולל הפקק, נייר.
הוראות הכנה: 1. אספו חול צבעוני במספר צבעים. 2. השתמשו בנייר כמשפך והכניסו את השפיץ לבקבוק. 3. הכניסו "למשפך נייר" את החול, צבוע בצבע אחר כל פעם, ליצירת שכבות שונות של צבע בבקבוק. 4. מלאו את הבקבוק לגמרי עד הסוף בזהירות כדי שלא יתערבב ואטמו עם הפקק של הבקבוק. 5. ניתן ליצור צורות בעזרת קיסם או שיפוד.

הרי לכם מזכרת מהטיול- פורים שמח! 

 

בימים אלו דוד וערן גל אור, מייסדי חברת מסלולים להתאהב בארץ מחדש, פתחו פרויקט לגיוס המונים ב- Headstart (הדסטארט), פרויקט שמטרתו מימון הפקת סדרת ספרי טיולים חדשה – 'לכל אחד ירושלים', 50 מסלולי סיור בירושלים ב-3 כרכים.

סדרת הספרים מבקשת להאדיר את האהבה לירושלים ולגרום לפריחת התיירות בירושלים. בעזרת סדרת הספרים ניתן יהיה ליצור שינוי במפת התיירות העצמאית בישראל- גם בעיר הבירה.

נחל נקרות. צילום: ערן ודוד גל אור

Headstart (הדסטארט) היא שיטה חדשנית המשלב חסות ומסחר והופכת את החלום של כל אחד למציאות. היזם קובע יעד למימון, מציג את עצמו ואת הפרויקט ומציע לתומכים בתמורה מוצרים או שירותים.

בעת התמיכה בפרויקט יוכל התומך לבחור את סכום ההשקעה. בהשקעה של 165 ₪ יקבל התומך את סדרת ספרי הטיולים במהדורת הקדשה מיוחדת ועוד.
לתמיכה בפרויקט: https://www.headstart.co.il/project.aspx?id=21930&isactive=true או בחיפוש- לכל אחד ירושלים הדסטארט.

 

למידע מפורט על המסלול ולניווט לנקודת החנייה, באפליקציה ובאתר מסלולים>להתאהב בארץ מחדש  –  www.maslulim-israel.co.il  או בסדרת ספרי הטיולים "100 מסלולים קצרים למשפחות עם ילדים" ב-5 כרכים.

"מסלולים > להתאהב בארץ מחדש", חברת טיילות והוצאה לאור. הרעיון העומד בבסיס החברה הוא חברתי וחינוכי, והיא מובילה שינוי תפיסתי בתרבות הטיולים בישראל. "מסלולים>להתאהב בארץ מחדש" שמה לה למטרה לחשוף בפני אזרחי ישראל את יופייה הנסתר של הארץ, לחבר את כולנו לטבע הנפלא שמסביב, ולחזק את תחושת השייכות למולדת ולמדינה.