רוצים לחסוך במחיר ההובלה? כנסו למאמר שלנו ותבינו בדיוק ממה מורכב המחיר וכמובן איך תוכלו לחסוך בביצוע ההובלה.

בישראל קיימות מאות חברות הובלה. ההיצע גדול והתחרות בהתאם. כל חברה ומוביל יציעו לכם הצעה שונה, שכן קיימים פערי מחירים גדולים בין כל אחת ואחת מהחברות. מעבר לכך ישנו הבדל גדול במחיר בין חודשי הקיץ לבין חודשי החורף. באתר הובלות בישראל תוכלו למצוא מאגר גדול של חברות הובלה ומובילים פרטיים, לבדוק הצעות ולהשוות מחירים.

סיבות עיקריות לפערי המחירים

אז למה בעצם קיים פער כל כך גדול במחירים בין הובלה בחודשי הקיץ לבין חודשי החורף? לרוב זה עניין של היצע וביקוש. בחודשי הקיץ, ישראלים רבים עוברים דירה. זוהי תקופה נוחה יותר מבחינת מזג האוויר. בנוסף הילדים מסיימים את שנת הלימודים ויותר קל לעבור דירה ואם יש צורך להעביר את הילדים בתי ספר או גנים.

דוגמה טובה בה תוכלו לראות את הבדלי המחירים היא שבחודשי הקיץ ובעיקר חודשים יולי – אוגוסט מספר הפניות לחברות ההובלה גבוה ב350% מהפניות בחודשי החורף. הביקוש הגדול וריבוי הפניות  לחברות ההובלה גורמים לעלייה חדש במחירים, עיכובים בזמני ההגעה, נזק לציוד ומובילים עייפים. מסקר שנערך בין אלפי חוות דעת נמצא כי הסעיפים העיקריים עליהם מתלונן הלקוח הישראלי הם מחירי ההובלות, עיכובים בזמן ונזק לרכוש, בעיקר ולרוב בחודשי הקיץ.

הביקוש הרב בחודשי יולי – אוגוסט גורם לעליית מחירים חדה. הפער יכול להגיע לכ35% במחיר ההובלה. מעבר לחודשים המבוקשים הללו, קיימים גם תאריכים ספציפיים בהם המחיר גבוה במיוחד. ישנם תאריכים מסוימים בהם תשלמו יותר כסף על ההובלה כמו למשל תחילת או סוף חודש, בהם לרוב מסתיימים חוזי השכירות, לכן בתאריכים אלו מעלות חברות ההובלה את המחיר.

הובלות.צילום שאטרסטוק באדיבות אפטר יו

ממה מחיר ההובלה מורכב?

אז איך תדעו על מה שילמתם ואם המחיר סביר או מופקע? לרוב כאשר תצרו קשר עם חברות ההובלה, תקבלו הצעת מחיר טלפונית עמומה, שאמורה לכסות את כל עלות ההובלה, אך לא תקבלו הצעה מפורטת בכתב עם כל תכולת הבית שלכם ומספר העצירות בדרך. התנהלות שכזו משאירה פתח למוביל לשנות את המחיר וברוב במקרים להעלות אותו ביום ההובלה, כך שלכם אין הרבה מה לעשות אלא להסכים למחיר מאחר והתחייבתם לעזוב את דירתכם באותו היום.

המחיר של ההובלה מחושב לפי תכולת הבית, מספר מזוודות וארגזים, פריטי ריהוט גדולים ומרחק הנסיעה עצמה. מנתונים באתרים המדרגים מחירי הובלות עולה כי מרחק הנסיעה הוא הגורם העיקרי לפערי המחירים. פרמטרים נוספים הנלקחים בחשבון המחיר הם שירותי אריזה, פירוק והרכבת רהיטים גדולים, קומה גבוהה ללא מעלית ושירותי מנוף.

פרמטר נוסף ומשמעותי במחיר ההובלה הוא האזור שלכם. באזור המרכז, גוש דן המחירים יהיו נמוכים יותר מאחר וקיימות חברות הובלה מרובות וההיצע עולה על הביקוש. המחירים נמוכים יותר בכ5% – 12% מכל אזור אחר בארץ.

אתר הובלות בישראל – כך תחסכו בעלויות ההובלה

ישנם כל מיני דרכים בהן תוכלו לחסוך קצת בעלויות ההובלה. הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא השוואת מחירים. באתר הובלות בישראל תמצאו את כל חברות ההובלה והמובילים הפרטיים, כל השירותים הנלווים להובלה כמו שירותי אריזה, שירותי אחסנה, הובלות קטנות ושירותי מנוף. כלים נוספים שיוכלו לעזור לכם בחישוב ההוצאה וכן מספר הצעות מחיר מכמה חברות שונות.

חברות הובלה שברשותן משאיות פנויות בתאריך בו אתם עוברים דירה יציעו לכם הצעה נמוכה בהרבה מחברה אחרת בה יש לחץ בתאריך שלכם. מי שזקוק להובלה קטנה של פריטים בודדים יכול להצטרף להובלה קיימת ולחסוך עשרות אחוזים במחיר ההובלה. גמישות ביניכם לבין לקוחות נוספים עשויה לעזור לשניכם. במקום לשלוח משאית נוספת להובלה קטנה אפשר לבקש מהמוביל שיוסיף פריטים בודדים אלה להובלה קיימת לאחר שסיכמתם עם הלקוח השני.

המאמר נכתב באדיבות אתר הובלות בישראל.