שמחה רבה שמחה רבה חג פסח בא… ומצוות החג היא כל העם כאחד יוצא לבלות, טיולים ואטרקציות ברחבי הארץ. איגדנו עבורכם את מיטב האטרקציות בתשלום ובחינם בכדי לקיים את מצוות החג בהידור.

 גן החיות התנכ"י בילוי יומי , ובין שלל החיות גן החיות מקיים סדנאות והאכלות חוויתיות.
לכל אורך חופשת הפסח יתקיימו מפגשים מודרכים עם בעלי חיים ידידותיים
, בשעות 11:00 – 17:00 מדי שעה בכיתת ה"בית חי". בימי שישי וערבי חג הפעילות תתקיים בשעות 11:00 – 14:00.
במשך כל ימי החג יהיה ניתן ליהנות גם מרצף של האכלות מודרכות, אימון פילים על פי שיטה ייחודית המספקת לפילים איכות חיים גבוהה, מפגשים מודרכים עם בעלי חיים ידידותיים ועוד.
רכבת גן החיות אינה פועלת בתאריכים 11-17 באפריל, בשל עומס מבקרים.
בתאריכים 12, 13 באפריל יופעל מערך הסעות ללא תשלום מחניון הגן הטכנולוגי לגן החיות ובחזרה, לנוחות המבקרים.

פסח בגן החיות התנכי צילום איתי בלסון

"יורדים אל הים" – סדנה אינטראקטיבית העוסקת בים וביצורים המופלאים שבו. הסדנה תתקיים בימים ד', ה', ג' 12, 13, 18 באפריל בשעה 16:00 באמפיתאטרון של גן הפסלים. הסדנה מפנה זרקור לשימור יצורי הים המרתקים כמתאבן לפתיחת אקווריום ישראל, ירושלים.

שעות פעילות הגן: ימים א' – ה' 9:00 – 18:00, שישי וערבי חג 9:00 – 16:30 שבת וחג  10:00 – 18:00

מחיר: ילד (גיל 3-18) 42 ₪, מבוגר 55 ₪ כל הפעילויות כלולות במחיר הכניסה

 

רשת מתחמי המציאות המדומה VR STATION בגלילות ובראשל"צ פתחה לכבוד חופשת הפסח מתחם נוסף של משחקים במציאות מדומה בקניון ארנה בהרצליה למשך חודש ימים, עד סוף חודש אפריל.

במתחם בקניון ארנה, כמו בשני המתחמים האחרים, מוצע מגוון רחב של משחקים במציאות מדומה המבוססים על הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בתחום HTC-VIVE. המשתתף במשחקים חווה את המציאות האמתית שלו מתמזגת במציאות הדמיונית של המשחק תוך אינטראקציה מדהימה בין שני העולמות. במתחם אטרקציה מדליקה נוספת – "פחד גבהים" – שבה המשתתף הולך לכאורה על קורה בגובה עצום של 120 קומות כדי להציל חתלתול. חוויה עוצמתית למבוגרים ולצעירים גם יחד.

במגוון המשחקים המוצעים ברשת: משחקי הרפתקאות ואקשן, משחקי יצירה, חדרי בריחה, משחקי מוזיקה ואתגר ועוד. המשחקים מתאימים לילדים ולמבוגרים כאחד – מגיל 6 ועד גיל 80 ויותר.

צילום: באדיבות אוברמן תקשורת יח"צ

בשלושת הסניפים של VR STATION השיקו  משחק חדש ומדליק ביותר, המאפשר לכל המשפחה לשחק יחד במציאות מדומה: קרב כדורי צבע (פיינטבול) מהיר ומהנה! במשחק, הנקרא Launch Squad, יכולים להשתתף עד 6 אנשים ולהתחרות זה בזה – כולם נגד כולם, או קבוצה נגד קבוצה, כך שההורים, הילדים או החברים יכולים לשחק יחד באותו המשחק.

משחק נוסף שהשיקה הרשת לחג הוא משחק אקשן מאתגר "אתגר בלקו" המתקיים בחדר בריחה במציאות מדומה. במשחק נדרש השחקן לפענח את כל החידות בחדר תוך 15 דקות כדי לצאת ממנו בחיים. המשחק פותח ברוח סרט קולנוע חדש שיוצא לאקרנים בקרוב. סרטון להמחשה של המשחק קרב כדורי צבע.
במתחם VR STATION בסינמה סיטי בגלילות 7 עמדות של HTC VIVE. במתחם בגלילות מוצעות 2 אטרקציות נוספות: כיסאות סימולטור המדמים נסיעה ברכבת הרים ב-360 מעלות. הכיסא נע בסנכרון עם הסרט. אטרקציה נוספת היא "פחד גבהים" – הליכה על קורה בגובה של 120 קומות כדי להציל חתלתול.

מתחם VR STATION בראשל"צ ממוקם במתחם חדרי הבריחה "אניגמה", המציע מגוון חדרי בריחה מרתקים המדורגים בין עשרת חדרי הבריחה הטובים בישראל (פארק היורה, אינדיאנה ג'ונס, הצוללת). מתחםVR STATION  בראשל"צ הוא מתחם המציאות המדומה הגדול בישראל ויש בו עשר עמדות פעילות.

המתחמים נגישים לאנשים הנעזרים בכיסא גלגלים.

מחירים: מציאות מדומה (בשני המתחמים): 70 ₪ לחצי שעה, 130 ₪ לשעה שלמה. סימולטור רכבת הרים – (במתחם גלילות) – 30 ₪. אטרקציית פחד גבהים (במתחם גלילות ובקניון ארנה): 25 ₪.

שעות פתיחה בחופשת פסח (בימי חופשת הילדים): 10:00 בבוקר עד 2:00 בלילה (בקניון ארנה עד השעה 22:00).

כתובות: הסניף בגלילות – סינמה סיטי גלילות, הסניף בראשל"צ – רח' יוסף ספיר 9, קניון ארנה – הרצליה

 

משחזרים את המסע לארץ המובטחת בכפר חשמונאי, שילת

בכפר משחזרים את המסע הארוך של בני ישראל בדרכם לארץ המובטחת. מדריכי הכפר יסבירו כיצד בני ישראל העמיסו צידה לדרך וביחד עם המבקרים ייצרו כלי חימר ושקיות צמחי מרפא.

בנוסף, בימים שבהם נדיר לראות אדם מחזיק עט, וכתיבה מתבצעת על ידי הקשת אצבע על מסך זכוכית בכפר חשמונאי ילמדו דווקא את אומנות הכתיבה בקולמוס בכתב עברי עתיק, הדגמת טביעת מטבעות והאכלת התרנגולות והעיזים בפינת החי. אחרי סדנאות היצירה ייפתח מטווח יריית חץ בקשת למורת רוחם של דמויות הקרטון ותפוחי העץ הטריים. הורים עם חוש לדרמה יוכלו להיות חלק חי ופעיל בסיפור היציאה ממצרים, בהצגה "שלח את עמי".

מתי: במהלך ימי חול המועד פסח. בתאום מראש. תחילת פעילות כל יום בשעה 10.30.

מחיר: 35 ₪ ל למשתתף.

לפרטים ותיאום: 054-4480463 / kfarhash@012.net.il

 

פסח בפארק נאות קדומים

"מתוצרת הארץ" – החיים לאחר הנדודים במדבר

את סיפור יציאת מצרים וארבעים השנים בהן נדדו בני ישראל במדבר כולם מכירים, אך איך נראו החיים בישראל לאחר תום הנדודים?

את התשובה לכך יהיה ניתן לחוות במהלך חול המועד פסח, בפארק נאות קדומים. המבקרים בפארק יגיעו אל אזור התעשייה החקלאי של הכפר הקדום "חרמשית", בו יפגשו מגוון כלים חקלאיים קדומים ודמויות שישתפו חוויות מחייהם ה"חדשים", ויספרו כיצד הפכו עם כניסתם לארץ, מרועי צאן לעובדי אדמה.

בנוסף, תתקיים ההצגה "מעשה בשני אחים" והמופע המוסיקלי "הקשה בבקשה".

פסח בנאות קדומים צילום חסן עליאן

מתי: 12-14 באפריל, ט"ז-י"ח בניסן. ימים ד'-ה' 9:00-17:00 (כניסה אחרונה ב- 15:00), יום ו'  9:00-13:00  (כניסה אחרונה ב- 11:00).

"הניווט לכנען" – חווית ניווט משפחתית לאור ירח

עם שקיעת השמש ורדת החשיכה, הופך פארק נאות קודמים למקום מסתורי וקסום, אידיאלי לניווט שטח לאור הכוכבים.

לאורך מסלול הניווט, שיתפרש על פני 2 קילומטרים, יחכו למשתתפים בתחנות הניווט שאלות וקושיות הקשורות לחג הפסח.

יש להגיע עם נעלי הליכה נוחות ופנס, מומלץ להביא מצפן. סוף הניווט יוגש כיבוד קל, ותתקיים הגרלת הפרסים.

מתי: יום רביעי, 12.4, ט"ז בניסן, בין השעות 18:30-22:00. מחיר: 40 ₪ למשתתף מגיל 3.

לפרטים מלאים על כל פעילויות פסח בנאות קדומים: 08-9770770

 

מרכז הצלה וחינוך פארק הקופים, יער בן שמן

לכבוד פסח תתקיים במרכז הצלה וחינוך פארק הקופים חגיגה אפריקאית אותנטית ומרגשת, פרי היוצר של להקת אפריקנה, אשר תלהיב את הצופים במגוון שירים, ריקודים וסיפורים. בנוסף יתקיימו מפגש עם קופים מכל העולם, ג'ימבורי ענק, ספורט אתגרי לילדים, סדנאות יצירה ברחבי הפארק והפתעות נוספות.

מתי: א-ה ,שבת –  10:00-16:00יום ו, 10:00-14:00 אפשר לשהות במקום שעתיים לאחר הסגירה.

מחיר: 48 ₪

לפרטים: 08-9285888

 

'יריד המושב' – היריד הכפרי במבוא מודיעים

תושבי מבוא מודיעים, המייצגים דוגמא לעשייה יהודית בתחומי המוסיקה, האמנות והטיפול, מזמינים ליום חוויתי שיכלול הופעות בכל שעה עגולה עם ניגוני הרב קרליבך, מוסיקה חסידית שמחה ומוסיקה יהודית אלטרנטיבית. במקביל להופעות, יתקיימו מגוון סדנאות והפעלות לילדים, מבחר דוכני אמנות יוצגו ברחבי המושב, יתקיימו סדנאות יוגה וריפוי הוליסטי ועוד.

מתי: 13.4, י"ז בניסן, בשעות 12:00-21:00.

מחיר כניסה כתרומה: 50 ₪ מבוגר/ 25 ₪ לילד (עד גיל 18). משפחה (5 נפשות ומעלה): 150 ₪.

לפרטים: 052-3240789

 

"אקסטרים ביער", פעילות מיוחדת בתל חדיד

חגיגה אקטיבית לכל המשפחה עם מגוון עצום ומרגש של הפעלות אתגריות ומגבשות למגוון גילאים: באנג'י, אומגה, רכיבה על סוסי פוני, גשר חבלים והדובדבן שבקצפת – מגלשת ענק לחוויה של פעם בחיים.

בנוסף, מתקני ריחוף יקנו את האפשרות הנדירה לחזות במתרחש ממעוף ציפור, וקירות טיפוס יחודיים יתנו את האפשרות לטפס גבוה אל על. הפעילויות ילוו על ידי צוות אתגרים המנוסה, שידריך בין התחנות. אפשרות להשכרת אופניים לטיול בשבילי יער בן שמן.

מתי: 12-18 לאפריל (מלבד החג ושבת) שעות: 09:30 – 18:00 בימי חול, שישי: 09:00 – 15:00

מחיר: 78 ₪ לכרטיס,  מחיר משפחתי 4 כרטיסים – 276 ₪. האומגה והבנג'י בתוספת של 3 ₪ לפעילות. קופון 50% הנחה באתר עמותת תיירות חבל מודיעין.

לפרטים: 03-9072710  

 

חוות הזיתים אלאדין, כפר רות

בסיורים לפסח בחוות אלאדין מאכילים את תרנגולי החופש (חג החרות), שותלים בעציץ שמקבלים הביתה (חג אביב), מכינים פיתה מקמח מצה (חג המצות) ושומעים על החי והצומח בחווה.

מתי: בכל חופשת פסח בתאום מראש

מחיר: 35 ש"ח לאדם

לפרטים ותיאום: 054-3141822/4

 

הבובות של סבא מוטי, גינתון

להוציא חיוך מעץ – סבא מוטי פותח בחג הפסח את סדנת האומן והגלריה שבביתו, במושב גינתון לתצוגת  בובות העץ הקסומות שהוא יוצר ביד אומן ובאהבה רבה.

בתצוגה: בובות מורכבות מ-20 עד-30 חלקים, כאשר החיבור המיוחד שלהם מאפשר גמישות רבה  החל מפעילות ספורטיבית וכלה בריקוד בלט. בובות עץ/חבל של דמויות אדם וחיות, בובות זעירות המשולבות במתקנים של גני שעשועים ולונה פארק.

במהלך החג יקיים סבא מוטי גם פעילות יצירתית לילדים שבמהלכה יוסבר על תהליך העבודה ובהמשך, יחד עם המשתתפים, יבנה סבא מוטי בובת עץ/חבל על פי בחירתם וטעמם.

מתי: 12-13/4 בשעות 10:00-16:00, 14/4 10:00-14:00. מומלץ להגיע כ-15 דקות לפני תחילת הפעילות. זמן פעילות משוער: 60-90 דקות. ברישום מוקדם בלבד

מחיר: התצוגה ללא תשלום. הפעילות במחיר 55 ₪ (מתוך זה עלות הבובה 50 ₪).

הפעילות מותנית במזג אויר נאה, במקרה של ספק נא להתעדכן

ליצירת קשר: 050-6688680 motishvartz@walla.co.il  

 

טיול ניווט בטבע לכל המשפחה ביער בן שמן – פסח 2017

ניווט משפחות סוחף, המתאים לכל המשפחה, מקטן ועד גדול.

מגיעים לנקודת המפגש בפינת פיקניקים נסתרת ביער בן שמן (מיקום מדויק יישלח לנרשמים), מתכבדים בקפה ומאפה, מקבלים הדרכה על המפה ועל האזור ויוצאים לדרך.

הניווט כולל חידון בנושא החג, הטבע והאזור בו מנווטים. אורך המסלול נע בין שני ק"מ לחמישה ק"מ, על פי בחירת המנווטים,  על שבילים נוחים ובטוחים.

בסיום הפעילות מקבלים תעודות נווטות ונווטים מוסמכים ולאחר מכן כולם מוזמנים להישאר לעשות פיקניק במקום, וכדי שההורים יוכלו להתאושש, לילדים מתקיימת פעילות יצירה.

מתי: חוה"מ פסח, ימים רביעי וחמישי 12-13 באפריל. ט"ז – י"ז בניסן.

מחיר: משפחה המונה 3-7 נפשות מעל גיל 5: 200 ₪ משפחה המונה 8 נפשות ומעלה מעל גיל 5: 300 ₪ ואם מגיעים רק שני בני משפחה: 140 ₪

להרשמה ופרטים נוספים: עמי גור 052-3516818

ההשתתפות בהרשמה מראש בלבד.

לפרטים נוספים על כל הפעילויות ורכישת כרטיסים בהנחה: עמותת תיירות חבל מודיעין –

 

המחזמר הפופולרי והאהוב, פיטר פן,  בכיכובו של עפר שכטר בהפקה מיוחדת, בחינם.
בעזרת קסם התיאטרון, בתפאורה ובתלבושות מרהיבות, במוסיקה מקורית ומכשפת יצאו הילדים מהחום של ישראל מהמציאות הגשומה של לונדון ומשם אל ארץ "לעולם לא" הקסומה.
https://youtu.be/AnSUwzrxFWw
המופע יוצג במשך יומיים בחול המועד (12-13.4.17) ויתקיים פעמיים ביום, בשעה 11:00 בבוקר ובשעה 17:00 בערב. כניסה חופשית .קניון שער הצפון, דרך חיפה 30, קרית אתא
בפסח הקרוב חדרי הבריחה זוכים לעדכון גרסה ולשדרוג משמעותי עם חדרי בריחה משפחתיים וחינמיים. אטרקציה זו הפכה בתקופה האחרונה לאחד מהבילויים המועדפים ביותר . מדובר במשחק חברה מציאותי בו אנשים ננעלים בחדר ביחד עם משתתפים אחרים וצריכים להשתמש בחפצים שונים הנמצאים בחדר כדי לפתור סדרה של חידות, למצוא רמזים, לפענח צופנים ולהימלט מהחדר תוך זמן מוגבל.

חדרי בריחה בחינם בקניון עיר ימים צילום-לגו יוצרים אירוע

במיוחד לכבוד פסח יוקמו בקניון עיר ימים בנתניה, 4 חדרי בריחה בנושאים שונים – חדר פיראטים, חדר הזומבים, חדר הפוך וחדר המוזיאון. בחדרים יוכלו זוגות, משפחות וחברים מוזמנים לבוא ולנסות את מזלם ואת תושייתם כנגד חידות המבוך. הפעילות מתאימה לכל המשפחה החל מילדים בני 6 ועד אחרון הסבים.

הקטנטנים מתחת לגיל 6 יוכלו לברוח למתחם לגו ענקי שיכיל למעלה מ-100,000 לבנים ואף פינת יצירה להכנת שלטים ומסגרות לחדר.
תאריכים: 12-13/4/2017
שעות החדר בריחה בין השעות 11:00-14:00 | 15:00-21:00
שעות הלגו 11:00-14:00 , 15:00-19:00
סדנת הכנת מסגרות שלטים לחדר   11:00-15:00 קניון עיר ימים בני ברמן 2, נתניה

פסטיבל מהיר ועצבני במתחם אושילנד בכפר סבא קרדיט צילום גלובוס גרופ

לרגל יציאתו לאקרנים של שובר הקופות החדש והסרט השמיני והמדובר בסדרת "מהיר ועצבני" עתירת הכוכבים. בגלובוס מקס באושלינד כפר סבא, יתקיים במתחם פסטיבל השקה חגיגי ומיוחד שיימשך שבוע שלם במהלך הפסח הקרוב (12/4-16/4) וייכלול את הקרנת בכורה החגיגית של הסרט "The Fate of the Furious". הפסטיבל שמיועד לכל המשפחה יכלול מספר מתחמי ענק עם מסלולי מרוצים, מסך ירוק שיאפשר לכם להצטלם עם כוכבי הסרט ולדמיין שאתם נוהגים המכוניות מהסרט. למי שמפספס את אחד מסרטי הסדרה הקודמים, מידי יום יוקרנו כל הסרטים על גבי מסך חוצות ענק בתוך המתחם.  מבקרי הפסטיבל יוכלו ליהנות משלל אטרקציות ומתחמים.
כניסה חופשית ,הפסטיבל  יתקיים בין התאריכים- 12/4-16/4
בשעות: 11:00-14:00 ו-16:00-19:00. שעות הקרנת הסרטים יופיעו בעמוד הפייסבוק של אושילנד. מתחם אושילנד ,עתיר ידע 4 כפר סבא

 

שביל ישראל חוגג את תחילת  העשור השלישי להיווסדו, וברמת הנדיב (הסמוכה לזיכרון יעקב) מצטרפים לחגיגה עם החברה להגנת הטבע.
החברה להגנת הטבע תקיים בחול המועד פסח, לראשונה, את "יום שביל ישראל" – יום מסורתי שיוקדש לשביל של המדינה. לאורך היום מצדיעים לאנשים, למורשת ולטבע בישראל. במסגרת יום זה תקיים החברה להגנת הטבע למשפחות ולציבור הרחב חגיגה של טיולים בכל רחבי הארץ, כולם ללא תשלום, במסלולים נבחרים בטבע לאורך נופיו הייחודיים של שביל ישראל.

לאורך מקטע 15 של השביל, העובר בפארק הטבע רמת הנדיב, אתם מוזמנים לגלות את המעיין, את הנִקבּה הנסתרת, את בית המרחץ ואת הווילה הביזנטית ולהלך בחורש ים תיכוני ירוק לצד תצפיות נוף נהדרות על חוף הכרמל. לאורך השביל יוצבו תחנות חוויה ותוכן, שחקנים, הרכבים מוזיקליים ועוד הפתעות.

נעים לטייל על שביל ישראל במיוחד בעונה זו, שבה הכול פורח ומלבלב. בסיום קטע השביל אל תחמיצו ביקור בגנים המרהיבים שבהם קבורים הברון רוטשילד ורעייתו. מרחבי השלווה, השקט והיופי יעניקו לכם הרגשה כאילו "קפצתם" לרגע לחו"ל.

במקום מוקרן סרט במגוון שפות מדי חצי שעה. לשירותכם חנות מידע  לקבלת פרטים על הביקור במקום, קיוסק, מתחם פיקניק וגן שעשועים.

להלן זמני הפעילות:

רביעי, 12.4.17, בשעות 11:00–16:00

חמישי, 13.4.17, בשעות 9:00–16:00.

הכניסה, הסרט והפעילות הם ללא עלות.

פרטים נוספים בטל' 04-6298111 שלוחה 4

 

 'מפה ומצה' ארועים מיוחדים ב-12 אתרי מורשת – ללא תשלום.
חול המועד פסח, 12-13 באפריל 2017, ימים רביעי-חמישי, בין השעות 10:00-16:00
משרד התרבות והספורט והמועצה לשימור אתרים מזמינים את הציבור הרחב לאירועי 'מפה ומצה', המחברים את קהל המטיילים לסיפורם של אתרי המורשת בצפון, בדרום, במרכז ובירושלים. שפע של היסטוריה מרתקת, חוויות מרגשות וסיפורים שמרכיבים את ההוויה הישראלית. האתרים המשתתפים בפסטיבל: מוזיאון יד מרדכי, מתחם הקטר בבאר שבע, גבעת התחמושת ומוזיאון יהדות איטליה בירושלים, בית בן גוריון בתל אביב, מרכז המבקרים גוש קטיף בניצן, מוזיאון ראשון לציון, מרכז המבקרים בכפר עציון, מוזיאון המזגגה בקיבוץ נחשולים, מוזיאון האצ"ל בשוני, מוזיאון המייסדים במעלות ובית זינאתי בפקיעין. 

מפה ומצה באתרי המורשת חינם בפסח- צילום יחצ

ביום רביעי, ה-12 באפריל, ייהנו המבקרים מסיפורים ומהצגות המבוססים על סיפורי עמים מרחבי העולם. ביום חמישי, ה-13 באפריל, יצדיעו האתרים לסופרים ולמשוררים עליהם גדלנו ושיצירותיהם הפכו להיות מאבני הדרך של התרבות שלנו. כל אתר יציע למבקריו סיפור וחוויה בליווי מופעים אהובים לילדים של טובי התיאטרונים ומספרי הסיפורים: אבא עושה בושות, הטרקטור בארגז החול, ג'ק ואפון הפלא, החלילן מהמלין, עוץ לי גוץ לי, היפהפייה הנרדמת, הדייג ודג הזהב, נסיך מפח, סיפור היער הקסום, מרק כפתורים, העץ הנדיב, הנסיכה ירקונה, שלוש פנדה וזהבה אחת, פינוקיו ועוד.

לצד המופעים וההצגות, המבקרים בפסטיבל יוכלו להנות מפעילויות ייחודיות המתאימות לאופיו של כל אחד מהאתרים: משחק ניווט סלולרי בסמטאות פקיעין העתיקה, סדנת סריגה בהדרכת נשים דרוזיות, סדנת הטבעת מטבעות, נגנים וירטואוזיים ומופע של זמרי אופרה, ישיבה באוכל חינה מסורתי  ומופע של הרכב מתוך התזמורת האנדלוסית אל מוגרביה והפייטן מיכאל פרץ במוזיאון המייסדים במעלות תרשיחא, צביעה משותפת של הגדה איטלקית עתיקה שתודפס על לוחות ענקיים, מסלול גבורה מומחז ביד מרדכי,  מופע מחול בבית בן גוריון, סדנאות יצירה מחומרים ממוחזרים, סיורים מודרכים בכל אחד מהאתרים, משחקי חצר "של פעם," מעגל מתופפים סוחף, הפעלת הולה-הופ לכל המשפחה, תזמורת של איש אחד, מתחם בועות סבון, סדנאות לפיתוח חשיבה מחוץ לקופסה ועוד עשרות פעילויות!

 

מוזיאון ישראל ירושלים – חוזרים אל מצריים העתיקה.
ב- 16.4 הכניסה למוזיאון תהיה חינם ללא הגבלת גיל. אל שפע התערוכות שמציג המוזיאון יצטרפו פעילויות מיוחדות לכל המשפחה בעקבות המוצגים – סיור לכל המשפחה בעקבות החיים במצרים העתיקה שבמהלכו יכינו הילדים פפירוסים. בתערוכה ניתן יהיה ליהנות מחוברת הפעלה לכל המשפחה שתחשוף את סוד החניטה המצרית. בנוסף, ייערך מופע מוזיקלי בשילוב חפצים ביתיים בעקבות התערוכה "אין כמו בבית". תערוכה זו המדמה בית שמרוהט ביצירות אמנות ויוצר חוויה ייחודית לכל המשפחה, תלווה גם בסדנאות יצירה וסדנאות מיחזור.

פסטיבל יד2 LIVE תל אביב.

אירוע מוצרי יד שנייה ואטרקציות לכל המשפחה באווירת הסנטרל פארק בניו יורק
**הכניסה חופשית** 13-14 באפריל, חול המועד פסח בין השעות 17:00-11:00
פארק כרונינגן, בצמוד לבלומפילד, תל אביב-יפו

מה באירוע?
אירוע מכירות מוצרי יד שנייה הגדול בישראל, הכולל מתחם אופנה, מתחם אספנות ומתחם פעילות לילדים בשיתוף ערוץ הופ, מגוון מופעי רחוב, תצוגות אופנה של בגדי יד שנייה בשיתוף עמותת פתחון לב ועוד…

 

חמת גדר –  בימי חול המועד יתקיימו שלל מופעי קרקס ברחבי האתר, דמויות ססגוניות על קביים בגובה 4 מטר; אקרובטים בדמויות קופים; מופעים אוויריים מתחלפים; שביל התנינים יהפוך ל"שביל הפחד"; מתחם סדנאות קרקס עם סדנאות הליכה על חבל, על קביים וג'אגלינג אינטראקטיבי חוויתי; מיצג פסלים רומים בתנועה בשיווי-משקל ובאש והמופע "בין שמים למים" אקרובט יהלך על חבל דק מעל המרחצאות, ייסע על אופניים ואף יכסה את עיניו. שעות פעילות הקרקס :  10:00-13:00,16:00-19:00.
(שימו לב: בימי חול המועד הפעילות באתר אינה נפרדת).

בחמת גדר, נוסף על הבריכות ומרחצאות המרפא הטרמו-מינרליות, נמצאים גם חוות התנינים (עם כ- 200 תנינים ממינים שונים מרחבי העולם); מתחם ה"מיני ספארי" בו גדלות חיות רבות בסביבתן הטבעית – קופים, איילים, זוחלים ועוד; חממה טרופית ובה עשרות ציפורים נדירות; פינת ליטוף עם מגוון חיות; מופע תוכים מרהיב מדי יום; אגם דייג בו ניתן לדוג (בהתאם למזג האוויר); מסעדות כשרות; אתר עתיקות מרהיב מימי הרומאים ועוד. הלנים באתר יכולים ליהנות מקרבה לשלל אתרי התיירות ומסלולי הטיולים בגולן, בכנרת וברחבי הגליל.

לפרטים נוספים –  6393*

"פסטיפסח" במוזאון ארצות המקרא ירושלים!

מוזאון ארצות המקרא ירושלים מזמין את כל המשפחה ל"פסטיפסח"! בואו לבקר בפירמידות הסודיות, להשתתף במופע הג'גלינג של החרטום המבולבל, לחזות בהצגות תיאטרליות על מצרים העתיקה, להיחשף לסודות הכנת הפפרירוס ועוד. הכניסה והפעילות ללא עלות לכל המשפחה בחוה"מ פסח.

בימים ד'- א' (12-16.4) ייערך במוזאון יריד פסח שיחזיר את המשתתפים חזרה בזמן אל מצרים העתיקה. במסגרת היריד הילדים מוזמנים לבקר בפירמידות מסתוריות, לפתור חידוני ספינקס מהעולם העתיק, לחשוף את סודות כתבי החרטומים, להשתתף במופעי ג'גלינג של החרטום המבולבל, לצפות בהצגות תיאטרליות מהמיתולוגיה המצרית, ולפענח כתבי סתרים. בנוסף, יתקיימו סדנאות יצירה באוהל יציאת מצרים בעלות סמלית.

 • "פסטיפסח"- יריד מצרים העתיקה במוזאון 

  קרדיט מוזאון ארצות המקרא

היריד יתקיים בימים רביעי, חמישי (12-13.4), בין השעות  10:00-17:00. וביום שישי וראשון (14.4, וה- 16.4) בין השעות 10:00-13:30. הפעילות מיועדת לכל המשפחה, ללא עלות. החל מ- 10:30, יוכלו המשתתפים לקחת חלק בסדנת יצירה ייחודית בתשלום סמלי. עלות ההשתתפות 20 ₪.

 • "חלומות פרעה"-

הסיור יערך שבוע לפני חוה"מ, בימים ראשון- חמישי (2-6.4, ו'- י' בניסן) בשעה  11:30, משך הפעילות כשעה ומיועדת לילדים מגיל 6-12. בתום הסיור יכינו הילדים טבעת חותם ייחודית ממצרים.

עלות הפעילות: 25 ₪ למשתתף. מותנה בהרשמה מראש, מספר המקומות מוגבל.

 • סיורים למבוגרים, מיועדים לקהל הרחב בחוה"מ פסח

בחול המועד פסח (12-13.4): בעברית בשעות: 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00. באנגלית בשעות: 10:30, 12:30. בצרפתית ביום רביעי ה- 12.4 בשעה 12:30.

יום שישי וערב חג שני (14.4 וה-16.4): בעברית בשעות: 11:00, 12:00, 13:00. באנגלית בשעה 10:30.

 

גן השלושה-סחנה 

גן השלושה צילום יחצ

פותחים את עונת האביב בגן הלאומי 'גן השלושה' (סחנה) בו זורם נחל האסי – עם טמפרטורת מים קבועה של 28 מעלות, בריכות טבעיות, מתקני משחקים, מגלשות מים והרבה דשא וצל, לצד הפתעות נוספות באתר – מוזיאון הארכיאולוגיה 'עקבות בעמק', אתר 'חומה ומגדל' המשוחזר שבגן: בואו לטפס ולהשקיף ממרומי המגדל ולראות ולהבין כיצד הוקמו ראשוני היישובים העבריים בעמק. באתר מוצעת פעילות עצמאית למשפחות: טיפוס על המגדל, כביסה בגיגית ועוד. פעילות חומה ומגדל ומוזיאון הארכיאולוגיה: א'-ה', שבת וחג- 10:00-14:00. שעות פעילות גן השלושה :08:00-17:00.  לפרטים נוספים: 04-6581017

פסח בפארק המעיינות 

פארק המעיינות {תמונה: יח"צ}

בשטח הפארק מוצעות למטיילים מגוון אפשרויות טיול ובילוי – המעיינות היפהפיים הנובעים כל ימות השנה, נחל הקבוצים, בריכות הדגים, אתרי מורשת, שטחים חקלאיים, הציפורים הנודדות, חגיגת נוף, טבע ומים. אפשר להביא אופניים מהבית לרכיבה בדרכים בפארק וניתן לשכור בתשלום רכבים ידידותיים לסביבה או אופניים. מומלץ בחום במזג האוויר האביבי.  הכניסה והחנייה לפארק – חינם, לפרטים –   04-6881427

גשר מעל ומעבר – פסח ב"נהריים בגשר"

באתר נהריים בגשר יקיימו פעילויות מיוחדות לפסח ביניהן ביקור במיצג מרהיב עם אורות, צלילים, מים וסכרים המספר את סיפורו של "הסטארט-אפ" הישראלי הראשון –  תחנת הכוח ההידרואלקטרית שהקים המהנדס פנחס רוטנברג –'הזקן מנהריים'; מבט אל סיפור הקיבוץ וסיפורם המיוחד של החלוצים שהתיישבו במקום, לחמו בעוז, נאחזו בקרקע ובנו את ביתם דרך סרט מולטימדיה במבנה אבן משוחזר; סיור אל מעבר לגדר המערכת, אל גדת נהר הירדן עם שלושת הגשרים ההיסטוריים וחאן הדרכים הממלוכי  מן המאה ה-14.
האתר פתוח בחול המועד פסח בין השעות 10:00-16:00, בערבי חג בשעות 10:00-14:00 ובימי החג (שבתון) בין השעות 10:00-16:00. לפרטים נוספים – 04-6752685

חג הנדידה במקור החסידה בכפר רופין

מרכז הצפרות "מקור החסידה" בכפר רופין מזמין את חובבי הטבע  לבילוי מרתק עם סיורים מודרכים בימי החג וחול המועד, בבוקר ובערב. תפגשו את  הלהקות הנודדות בשמיים- החסידות, השקנאים והדיות. תאזינו לקולות החיזור של התורים, הקוקייה והשעיר המצפצף בלילות. תבקרו את ראשוני המקננים – הסיקסק בשדות, השרקרקים במצוקים והתנשמות בלילות.  הסיור כולל ביקור במרכז הצפרות החדש, עם הדרכה וסרט פתיחה מרתק.

סיור בקר – בשבת 8/4,  רביעי 12/4, חמישי 13/4 שבת 15/4  בשעה 10.00

סיור ערב  –  בימי חוה"מ:  רביעי וחמישי 12+13/4   בשעה  17.00

הסיורים בהרשמה מראש ובתשלום– 55 ₪ למבוגר 45 ₪ לילד (2-13), ומתאימים לכל גיל ולכל רכב. משך הסיורים – שעתיים וחצי. המפגש – במרכז הצפרות "מקור החסידה" בכפר רופין.

הסיור משולב בחבילת הלינה בחדרי האירוח בכפר רופין. לפרטים והזמנות –דניאלה 054-6664383,  danielalivni@walla.co.il

חגיגת פסח במוזיאון בית הרופא וההתיישבות במנחמיה

מוזיאון בית הרופא מזמין אתכם לחגיגה צבעונית לרגל פסח  עם משחק מצא את האפיקומן, חידון פאזל בנושא פסח, הכנת תרופות של פעם, פינות יצירה ועוד הפתעות נוספות. כרטיס משפחתי ב-100 ₪ בלבד כולל הפתעות מיוחדות ביניהן סיור מודרך במוזיאון בכל שעה עגולה, הכרטיס המשפחתי ל-4 נפשות, מעבר ל-4,  תוספת – 10 ₪ בלבד לכל אדם.  הפעילות בין התאריכים 12-17.4, בין השעות 9:00-15:00.

בנוסף יתקיים סיור  מודרך ברחוב המייסדים עם סיפורי בתים, עליה לתצפית מיער לוי אשכול על מפגש הגבולות ועוד (בתוספת 5 ₪ לאדם).

לפרטים נוספים – 052-285-5746

פסח במוזיאון "חצר הטירה"

"חצר הטירה", בקבוץ טירת צבי מרכז מבקרים קטן, שוכן במרכז הקבוץ ומספר את ספור הקמת הישוב והחיים בו בשנים הראשונות דרך מוצגים ותמונות, בניחוח של פעם. בין היתר מוצגים גם כלי בישול, כלי עבודה, תמונות מהימים הראשונים בקיבוץ, אמצעי חימום בחול ובשבת, ציוד ביתי וריהוט עבודת יד, אמצעי מיזוג אויר ראשוניים, ציוד חקלאי ורפואי ועוד.

לתיאום ביקור: נילי 050-6370846

פסח בגני חוגה

 • בילוי יום בפארק:

בנוף בראשית למול הרי הגלעד נובעים מעיינות "חוגה" הזורמים בין שלושה אגמים קסומים. הפארק ידידותי למשפחה עם אגם ענק לילדים, פינות פיקניק במדשאות מוצלות, גלישה באומגה ישר למים, שעשועי מים לילדים, מזנון עשיר ובריכת דייג מקצועית.

הפארק פתוח כל יום מהשעה 08:00 עד 17:00

 • קמפינג בפארק:

הקמת אוהלים במדשאות הפארק למול האגמים המוארים, הפארק מגודר ומאובטח עם שירותים מרווחים ומקלחות חמות, כניסת הקמפינג כוללת את בילוי היום במתקני הפארק.

אין צורך להביא את כל הבית, ניתן להשכיר מזרנים ומקררים ובמקום פועל מזנון עם ארוחות קלות וציוד ששכחתם בבית. בכל לילה מוזמנים אורחי הקמפינג לדייג לילי וקומזיץ באגם הדייג, טיול שקיעה לכל המשפחה היוצא מהפארק ושפע של פעילויות וטיולים בעמק המעיינות.

לפרטים נוספים –  04-6581111

פסח  בגן גורו: פסטיבל טבע החיות

הפסטיבל הכי טבעי וחוויתי מגיע לגן גורו: פסטיבל טבע החיות אשר יכלול עמדות פעילות ומתחמים רבים שילוו בהפעלות על ידי שחקנים סביב הנושא התנהגות ויכולות בעלי החיים,  בתנועה, קולות וצבעים. בכניסה לגן יקבלו הילדים את מפת "חוקר הטבע" משולבת חידות, בעזרתה ובעזרת דמויות שונות, יעברו בין מתחמי טבע שונים ויחוו דרך פעילות, יצירה ומשחק את טבע החיות האוסטרליות בגן עם שלל הפתעות תוכן רבות. הפעילות תתקיים בחול המועד ימים ד'-ו', 12-14 לאפריל בין השעות: 09:00-17:00 (שישי עד 15:00). מחיר הכניסה לגן גורו: 48 שקלים לכרטיס למבוגר /ילד מגיל 2 ומעלה.  לפרטים נוספים: 04-6488060.

 

פסח במטה יהודה

פסח הוא זמן אידאלי לביקור במטה יהודה. האביב מגיע, ועימו מזג אוויר נעים, כאשר הירוק מסביב והפריחה המרהיבה עדיין מככבים בכל פינה ושפע אטרקציות לכל המשפחה ממתינות למבקרים שיגיעו לבלות במהלך ימי החג.
בחוות סוסי האדמה המבקרים ילמדו לזהות את הסימנים הקטנים שנותנים לנו הסוסים, ומה משמעותם, בסטודיו של אולה ברנר יקיימו כיתות אומן ייחודיות של ניפוח זכוכית ובמרכז המבקרים YVEL יפעילו סדנאות יצירה מיוחדות.
בנוסף, במרכז המבקרים של יקב קסטל יפתחו את השערים למבקרים במלך חול המועד ויציעו טעימות ממגוון היינות של היקב, וחובבי הקלאסי יוכלו להגיע ל-3 קונצרטים (אחד מהם מיוחד לילדים) במנזר לטרון.

  להכיר את הסימנים של הסוסים בחוות סוסי אדמה 

חוות סוסי אדמה – צילום אפרת ברק

סדנת סוסים מיוחדת, בה לומדים את הסימנים הקטנים שנותנים לנו הסוסים, ומה משמעותם.

אם שמים מספיק לב, אפשר לראות סימנים ברורים בטביעות פנים, שינויים, ריחות, חוויות הווה וזיכרונות חקוקים נמצאים בכל מבט שהסוס נותן. בנוסף, לומדים גם את הסימנים בחווה, כמו המשמעות של קילשון בערימת חציר אחת מתוך 3.

בכל פעילות יינתנו גם שיעורי רכיבה, והיא כוללת גם ארוחות קלות.

מחיר: 150 ₪ ליום פעילות

מתי: ימי חול המועד פסח וחופשת בי"ס משעה 8:30- 13:30

לפרטים נוספים: 050-6540760

 

כיתות אומן מיוחדות לפסח בסטודיו של אולה ברנר – סטודיו לניפוח זכוכית במושב אביעזר

הסטודיו הייחודי מזמין לבקר בפסח, ולצפות בהדגמות ניפוח זכוכית מהפנטות.

הסטודיו יקיים, שלוש כיתות אמן, בהן המבקרים יזכו להרצאה מרתקת על מקורות ניפוח הזכוכית, על ייחודיות החומר וכן על עולם ניפוח זכוכית בישראל ובעולם, צוות הסטודיו ידגים בין היתר פיסול בזכוכית חמה של גביעי יין (לכבוד פסח) וכלי זכוכית אחרים.

בנוסף, ניתן יהיה להשתתף ביום זה גם בסדנת חוויה, סדנה ייחודית זו מיועדת לקבוצות של 3-5 אנשים,  המעוניינים להתנסות בעצמם בעבודה עם זכוכית: לגעת בחומר, להרגיש את חום האש, לפסל וליצור. משך הסדנא כ-20 דקות לאדם.

מחיר: לכבוד החג ההשתתפות בסיור הינה 20 ₪ לאדם (במקום 25 ₪) וילדים בכל הגילאים ההשתתפות ללא תשלום. מחיר סדנא: 130 ₪ למשתתף. בתיאום מראש בלבד.

מתי: בימים חמישי ה-13 באפריל 2017, וביום ראשון ה- 16 באפריל 2017. שלוש כיתות אמן בשעות 10:00, 12:00 ו-14:00

לפרטים נוספים: 052-3873185 olya.brener@gmail.com

 

מה: סדנאות מיוחדות לפסח במרכז מבקרים Yvel  במושב מוצא

YVEL הינו מותג תכשיטי יוקרה כחול-לבן. במהלך פסח, יתקיימו ברכז המבקרים סיורים מודרכים וסדנאות מיוחדות להורים וילדים.

סדנת חשיבה: סדנא זו נערכת בכיתת הלימוד של בית הספר מג'מריה בה הסטודנטים של בית הספר לצורפות הופכים למנטורים של האורחים, ויחד עם שימוש בכלי העבודה וחומרי הגלם, יוצרים תכשיטים תוך כדי משחק חשיבה יוצר. מותאם לגילאי 9 ומעלה (בנים ובנות).

סדנת פנינים: סדנא זו נערכת במחלקת הפנינים של Yvel בה כל אורח מקבל שקית פנינים, חוט ומחט מיוחדת. בסדנא לומדים על הפנינים השונות המצויות בעולם, איך להשחיל פנינים בטכניקות שונות וייחודיות לחברה, יחד עם השחלת מנעול. בסוף הסדנא כל משתתף מקבל צמיד פניני מים מתוקים.

מחיר: כניסה לאתר וסיור מודרך (בשפות שונות): 25 ₪ לאדם. סדנה: 185 ₪ לאדם, (ללא עלות כניסה). כל ההכנסות הם תרומה לבית הספר והמיזם החברתי מג'מריה.

מתי: 12,13,16/4/17 בין השעות: 9:00-16:00 *בתאום מראש

לפרטים נוספים: 02-6735811 שלוחה 104/ 054-8132106  joel@yvel.com

 

פעילות מרכז המבקרים של יקב קסטל ביד השמונה בפסח 

במהלך חול המועד פסח, יפתח היקב את שערי מרכז המבקרים, במשכנו החדש, לביקורים הכוללים סיור ביקב, מעבר באולם המיכלים ובמרתף החביות וטעימה ממגוון היינות, בליווי גבינות.

מתי: במהלך חול המועד, בתיאום מראש בלבד

מחיר: 130 ₪

לפרטים נוספים: office@castel.co.il 02-5358555

 

פסטיבל פסח במנזר לטרון – פניני מוסיקה קלאסית

"פטר והזאב"

אגדה מוסיקאלית לילדים (4 עד 10) של המלחין הגדול מהמאה ה-20 – סרגיי פרוקופייב (עיבוד מוסיקאלי לחליל וכלי קשת) קונצרט  החושף את הילדים למוסיקה ולכלי הנגינה.

אביה רוט – שחקנית & תזמורת הפסטיבלים הירושלמית בהדרכתו של ולדימיר ברשביץ'.

מתי: יום שישי 14.04.2017 בשעה 12:00

מחיר: 50 ₪

מופע לזכר מרסדס סוסה

מרסדס סוסה – זמרת הנשמה, הנחשבת לגדולה שבזמרות אמריקה הלטינית שזכתה לכינוי "קולה של דרום אמריקה" ו"קולו של רוב השקט" בזכות עשרות שירים שלה כמו: "אלפונסינה והים", "גראסיאס אה לה וידה" ועוד.

מופע מלא כוח ועוצמה, שכל שיר בו מוגש ברגישות מצמררת של סילביה קיגל הזמרת הדרום-אמריקאית הייחודית, בליווי של אנסמבל "לטינו-ארגנטינו"  בהדרכתו של נתן פורמנסקי.

מתי: יום שבת 15.04.2017 בשעה 12:00

מחיר: 80 ₪, ילד 60 ₪, גמלאים 65 ₪

טנגו-כליזמר-דיקסילנד

שילוב מרתק של טנגו ארגנטינאי, דיקסילנד, רגטיים, בלוז, סווינג, כליזמר הונגרי ורומני. כל הסגנונות המוסיקאלים במופע מלהיב ועליז בביצוע וירטואוזי של הנגנים: יעקב יכנין – קלרינט & טניה אמסטיסלבסקי – פסנטר & גרגורי נחימזון – כינור ןאיגור אוקון – טרומבון & מיכאל ברגר – קונטרבס

מתי: יום שני 17.04.2017 בשעה 12:00

מחיר: 80 ₪, ילד 60 ₪ גמלאים 65 ₪

לפרטים נוספים והזמנות:  02-53356954

לפרטים מלאים על כל האטרקציות התיירותית באתר "תיירות מטה יהודה- הלב הירוק"

 

אירועי פסח לכל המשפחה במרכז קטיף ובצפון השומרון
מרכז אשר יפגיש אתכם עם סיפור גוש קטיף החל מהקמתו והתפתחותו דרך תוכנית ההתנתקות וכאב העקירה ועד לאתגרי הצמיחה מחדש. מסלול הביקור במרכז מתפרש על פני 6 מרחבים המשלבים סרטונים, ארט וידאו, תערוכת צילומים ומיצבים היוצרים חוויה ייחודית ומרגשת. את הסיור מעבירים אנשי הגוש המשתפים את סיפורם האישי במהלך ההדרכה.

פעילות בימים רביעי וחמישי, ט"ז-י"ז ניסן תשע"ז, 12-13/04/17 – בין 10:00-17:00

סיורים הדרכות
סרטים והצגה לילדים
סדנאות קיפולי נייר ויצירה
פרטי התקשרות
077-432-4101
האתר מונגש לנכים

הפעילות הינה ללא תשלום במסגרת "מפה ומצא" של משרד התרבות הספורט, למעט רכב ספארי בחולות בעלות של 10 ש"ח לאדם מגיל 3 ויצירה בעלות של 2 ש"ח ליצירה.
פעילות מיוחדת לפסטיבל.
מספר המשתתפים בכל פעילות מוגבל – על פי סוג הפעילות ומיקומה
ההשתתפות על בסיס מקום פנוי

יום רביעי

12:00 מופע ליצנות לילדים: "הדבר העגול הזה" (באוהל הלבן) / תיאטרון המדיטק חולון
מופע ליצנות לילדים המגולל את סיפורם של שני חברים טובים אשר בטעות מפילים את השמש לים. הצמד יוצא להרפתקה בלב ים בחיפוש אחר השמש מעל ומתחת לפני המים… בדרכם צוברים חוויות, ויכוחים, פרידה ולבסוף איחוד מרגש! אבל לאן נעלמה השמש? כיצד ימצאו אותה? הצטרפו להרפתקה שובת לב המעניקה חוויה אותנטית של תאטרון פיזי ללא מילים, ליצנות תיאטרלית והרבה הומור בה שני השחקנים מעבירים מסע חווייתי עשיר בדמיון המשלב מוסיקה, צבע, אביזרים ותנועה. יוצרים ומבצעים: לושה גבריאלוב ופיודור מקרוב.
11:00-16:00 אמן בניה בחול / גבריאל רענן   (בארגז החול)

יום חמישי

12:00  הצגה: למה בכה הדג (באוהל הלבן) / תיאטרון הקרון
בחדר של הילה נמצאים ספרים מיוחדים המסתירים בתוכם סודות והפתעות מצחיקות על חיות. מה קורה לג'ירפה שקושרים לה את הצוואר? מדוע צעק העקרב? לאן נעלם עופר? ולמה בכה הדג?בתוך ספרי פופ-אפ צבעוניים אותן יצרה האמנית הילה פלשקס מתגלה עולם דימויים מלא הומור. שתי שחקניות מספרות חמישה סיפורים ומייצרות עולם תלת מימדי צבעוני ומפתיע. הילדים מוזמנים להציץ לסיפוריו של בורלא על חיות מוזרות שעשויות כולן נייר.

14:00 הצגה : הנסיכה ירקונה / שילמן הפקות
הנסיכה ירקונה מחפשת את הנסיך המושלם. האם זוהי הצפרדע הירוקה? דמות ספרותית שמתעוררת לחיים נותנת נופח חדש למושג "צפרדע ירוקה". מהיום זה לא רק הפח הירוק המוכר.

15:00 הצגה:  קולומבוס ומאיה נסיכת השוקולד / תיאטרון ויהי
בשנת 1492, במהלך הפלגתו המפורסמת של כריסטופר קולומבוס לאמריקה, הוא נתקל בפרי שמעולם לא ראה. היה זה פרי הקקאו, ומשהביא אותו עימו בחזרה לספרד נתגלתה הדרך לייצר ממנו את הממתק האהוב ביותר בעולם. ההצגה היא אגדה היסטורית המבוססת על מסעו האמיתי של קולומבוס ועל הרפתקאותיו, ומגוללת את סיפור גילויו של פרי הקקאו דרך מפגש מופלא עם מאיה נסיכת השוקולד. זוהי הצגה על חברות, קבלת השונה והכרתו, ועל חלומות שמתגשמים. ההצגה חושפת את הצופים הצעירים לערכים של מסירות, אמונה בדרכך ועזרה לזולת, ו.. איך בעצם מכינים שוקולד?.

 

"מרכז קטיף" להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון מועצה אזורית שומרון וחטיבת מנשה שמחים להזמינכם לחוויה של פעם ביובל
חגיגת אביב לציון חמישים שנה לקרב עמק דותן במלחמת ששת הימים- הכל ללא תשלום

שעות הפעילות: 11:00-17:00, במבוא דותן

תמונה: דוברות מרכז קטיף
 • סיורים מודרכים אל עמק דותן
 • סיפור הקרב
 • חניון צה"ל
 • יצירה
 • הפעלות לילדים (גם לילדים גדולים!!)
 • הצגה "ברחובנו הצר"
 • מספרי סיפורים, שחקני רחוב ועוד…

הכניסה חופשית!!
כתבו בwaze "מבוא דותן" . פרטים נוספים באתר האינטרנט ובפייסבוק "תיירות שומרון"

 

 

חג שמח