והפעם טאוב יוצא נגד החרדים הקיצוניים. אותם הקיצוניים שמנהלים קמפיין ברוטאלי כנגד הגיוס ובמסגרתו הם חוסמים כבישים, שורפים צמיגים, מכים נשים ותוקפים מתגייסים.  

החבל של הפלס

"ומה אתה תופש חבל בתרי ראשין" תוהה המדרש ובוודאי מתכוון לאותם 28 חרדים קיצוניים ובהם בכירי עיתון "הפלס" שנעצרו במבצע של משטרת ישראל בחשד להטרדות וסחיטה באיומים כנגד מנהלים בחברות גדולות במשק וביניהם שטראוס וקוקה-קולה.

אותם קיצוניים מנהלים קמפיין ברוטאלי כנגד הגיוס ובמסגרתו הם חוסמים כבישים, שורפים צמיגים, מכים נשים ותוקפים מתגייסים. בדרכים שאין רחוקות מהם מהרוח היהודית הם מפרים ברגל גסה את התורה והחוק הישראלי במאבקם כנגד הגיוס אך יוצאים בצעקות "גוועלד" כאשר עיתונאים שהפכו לעבריינים ומטרידים נעצרים ע"י משטרת ישראל.

שיטת החמין

אז איך עבדה שיטת ההטרדה על פי ההלכה של אותם פורעים? מהחקירה עלה כי החשודים פנו למוקד טלפוני המכונה 'קו המאבק' בו היו מזדהים באמצעות קוד וסיסמא. שם האזינו להקלטות של שדרנים שפרסמו תכנים הכוללים את פרטי החברה אותה הגדירו ככזו שצריך להטריד ומה 'מדד ההטרדה' (כמה שיחות/הודעות לאותו היום). לאחר שקיבלו את ההנחיות, היו מתקבלות ברצף עשרות ומאות שיחות, פקסים ומיילים לבכירים בחברה ולבני משפחותיהם.

חברי הטוב מ' ממודיעין הוא אחד מבעלי החברות המסחריות שרחמנא לצלן פרסם מודעות ביתד  נאמן מה שהוביל לאיום בחרם צרכנים ולעשרות איומים (שהוקלטו והושמעו לי) שבהם הואשם ב: "מימון הטרור ביתד נאמן".

העצורים הם אלו שהתירו את דמו של הרב אלי בן דהן סגן שר הביטחון עם קריקטורה מזעזעת שפורסמה בעיתון והציגה אותו כתליין הלבוש בבגדי ספורט, רגע לפני שהוא כורך סביב צווארו של בחור ישיבה את חבל הגיוס. חלקם מעורבים במסע ההסתה כלפי צעירים במגזר החרדי אשר בוחרים לשרת בצבא ההגנה לכל עם ישראל וזוכים להתקפות פיזיות ושיימינג בגרסת הפשקוויל כאשר הם שבים לבתיהם.

צילום: דוברות המשטרה

שתיקה כתמיכה

ברכות למשטרה שנאבקת נגד תופעת ההטרדה המגונה ובושה כי 250 השוטרים, שוטרי יס"מ ולוחמי מג"ב שהגיעו לאכוף את החוק נתקלו בהפרות סדר שכללו שריפת פחים השלכת חפצים וידויי אבנים.

פעילות המשטרה כנגד אותם פורעים מהווה תעודת כבוד והגיע הזמן כי גם ראשי הציבור החרדי יזכו בתעודה. לאחר טור קודם בנושא פנה אליי אחד מעוזרי החכי"ם והתלונן כי גם הם מאוימים. הגיע הזמן שהחרדים ילמדו משהו מתורת הציונות הדתית היודעת להתנער קבל עם ועיתון מהעשבים השוטים הגדלים לעיתים במחנה. במגזר החרדי קיימת שתיקה גורפת מצד ראשי ש"ס ויהדות התורה. מכיוון שלא מדובר רק בנוער שוליים אלא בעיתון המחולק בעשרות אלפי עותקים ומייצג סיעה בציבור החרדי חייבים מי שמבקשים לשאת את דגל התורה בראש מורם לצאת חוצץ כנגד ההסתה הפרועה, השימוש בשיטות עברייניות והפרת החוק ולהבהיר כי היא אינה מקובלת בבית מדרשם!