יותר ויותר דתיים מכל הגוונים וגם משפחות מהציבור החילוני נאחזים במסורת עליה לתורה – בר מצווה בכותל.
הפקה עטופה בצלופן צבעוני – דרבוקות, חופה, שופרות וצהלולים
. למה צריך את כל זה?!

אז מגיעים לגיל מצוות, ההורים אורזים את המשפחה באוטובוס ויוצאים בשמחה לכותל. מה שהיה פעם עליה לתורה משפחתית בבית הכנסת השכונתי , הפך להפקת אירועים עם שלל אטרקציות ופעילויות. אז לרגל עונת האירועים שהחלה שוחחתי עם שני התותחים בהפקת בר מצוות. 

קולולולווו. פריאל הפקות. צילום: נאור שוורץ

למה בעצם צריך את ההפקה הזאת? לא מספיק לפתוח ספר תורה הילד קורא, קצת קולולו וגמרנו?
פריאל יהב – פריאל הפקות:
"בר מצווה יש פעם אחת בחיים! חשוב, צריך ונכון לעשות את זה חוויה בלתי נשכחת."

 ליאור רפאל – רפאל הפקות : "ראשית, אנחנו מבינים שליום בר המצווה מעלה וייחודיות כשלעצמו עבור חתן בר המצווה מכיוון שבברית המילה כולם עסוקים באימא (כמה רזתה, איך הייתה הלידה וכו'), בחתונה כולם עסוקים בכלה (שמלה, איפור וכו') והחתן נדחק קצת מחוץ למרכז העניינים. ביום בר המצווה החתן, מלבד המעבר מעולם הילדות לעולם הבגרות, נמצא במרכז הקונצנזוס. כל תשומת הלב מתרכזת אך ורק בו ולכן רצוי ואף נכון לעשות זאת יחד עם צוות שמכיר ויודע איך להפוך את יום בר המצווה – ליום בלתי נשכח."

ההורים לא יכולים לארגן את זה לבד

שופרות ושמחה. רפאל הפקות. צילום: חיים טופ סטודיו

 ליאור: "שאלה יפה מאוד! את היום יכולים לארגן ההורים גם בכוחות עצמם אך לא יצליחו להינות מהיום כפי שבאמת ראוי היות וקיימים אינספור תיאומים טכניים ולוגיסטיים המקדימים את היום ואף במהלכו. "

פריאל: "בוודאי שהם יכולים אבל הם יעבדו באירוע ולא יהיו נוכחים ויהנו מהחוויה."

אני אוסיף ואכתוב שת'כלס חייב מישהו שיעשה שמח, לא כל המשפחות בקטע של חאפלה וקולולו, ולא כולן זורמות וכשיש מישהו שעושה את השמח הקהל מצטרף אליו והשמחה כפולה ומכופלת.

אז מה בעצם התענוג כולל?

בר מצווה. צילום: באדיבות pixabay

אנחנו ברפאל הפקת אירועים דוגלים בתכנון ובניית האירוע על פי אופי המשפחה והסגנון הייחודי לה. התענוג כולל את כל הפרטים הלוגיסטיים והטכניים של היום עד לפרטים הקטנים ביותר לרבות:  אוטובוס חדיש ומפואר עם נהג של ההפקה, ארוחת בוקר במגוון סגנונות, צוות צילום מקצועי, צוות נגנים , תהלוכה מרגשת בסמטאות העיר העתיקה בירושלים מלווה בחופה לבנה, טקס הפרחת בלונים, טקס מרגש בכותל המערבי וכמובן מסעדה מתוך מגוון מסעדות לארוחת צהריים מלווה אף היא בצוות נגנים עם כלים חיים.  לאורך כל היום הזה מתלווה למשפחה זמר ומפיק אירועים האחראי, יחד עם צוות ההפקה, ליצור חוויה שמחה מרגשת ובעיקר בלתי נשכחת לחתן, לאורחים ולכל המשפחה.

בפריאל הפקת אירועים מתכננים את האירוע בהתאם לצורכי המשפחה, מקשרים בין הדמיון והחלום של ההורים לבין מה שיקרה במציאות בפועל ביום האירוע. תוך תשומת לב לילד לכישורים שלו.  מתאמים מראש את כל הפרטים הלוגיסטיים עם הצד הטוב ביותר בהתאם לתקציב המשפחה. "צריך לשים לב גם לחברים הצעירים של בר המצווה וגם להתחשב במבוגרים. ביום כזה היצירתיות של המשפחה באה לידי ביטוי והמפיק מביא אותה לידי מציאות. חשוב שהילד יבוא לידי ביטוי לא המפיק".

הילד במרכז. פריאל הפקות. צילום: נאור שוורץ

ירושלים לא תמיד נעימה ומזמינה מבחינת המצב הביטחוני אז יש גם אלטרנטיבות

ברפאל הפקות פיתחו גם  יום בר מצווה מרגש וגדוש לא פחות בתוכן ובשמחה בגן הלאומי בקיסריה בטיילת המודרנית וההיסטורית של העיר.  את העלייה לתורה עורכים בבית הכנסת המרכזי של קיסריה השוכן בתוך שכונות המגורים שנבחר לאחד מעשרת בתי הכנסת היפים ביותר בארץ.

בפריאל הפקות מציעים כאלטרנטיבה לכותל ואף כבחירה ראשונה לחזור לשורשים לבית כנסת של אבא שם באותנטיות החגיגה המשפחתית  מקבלת נופך אחר מרגש מאוד. ואם את רוצים, הגודל והתפאורה יותר מדברים אליכם, אפשר להפיק אירוע במצדה. עוצמות הטבע שמתחברות עם המסורת והמשפחה יוצרות אירוע בלתי נשכח.

באירועים ללא פשרות צריכים להיערך בהתראה של לפחות חצי שנה מראש – זמן שיאפשר לבנות את האירוע עם כל הקריטריונים, לדייק בבחירות, ולהתמודד עם בלתמי"ם. 

תהלוכה ברוב עם. רפאל הפקות. צילום: חיים טופ סטודיו

גם באירוע כזה כמו בכל דבר יש קצת שוני בין הגוונים. אומנם בר מצווה זוהי נקודת ממשק בין כל קהילות ישראל, אבל המגזר הדתי קצת יותר מקובע הוא רגיל לכל מיני דברים ומחפש להאחז בהם. הם פחות מאפשרים ונותנים לאחד להוביל ואם אין מי שמוביל את הדברים …. בסוף אומרים חבל שלא לקחנו. מבחינת האירוע הם מחפשים תוכן ערכי ועמוק יותר מעבר לבלונים ולצהלולים. המסורתיים מחפשים חיבור לשורשים, לא דוחים את התאריך ביום וממש רוצים את הקשר למסורת בצורה טובה. החילונים הם אומנם מיעוט אבל גם הם מבקשים את החיבור למסורת רק יותר בעדינות."

המלצות וטיפים חשובים

*לא להגיע מוקדם מידי בבוקר, לא 'בחיפזון יצאנו ממצרים' .
*לא לנסות 'להספיק', בסופו של יום צריך להנות, תפסת מרובה לא תפסת.
*אל תשכחו לשים את הילד במרכז בכל זאת זה האירוע שלו \ לכבודו,
כדאי לעשות את זה בצורה הדרגתית – לא בום יש לך בר מצווה יאלה תקרא מול מלא אנשים בתורה וכו' וכו'. אלא להכין אותו לאירוע, גם בקריאת התורה גם בבחירות השונות, שייקח חלק בהפקה.
*נשים – אל תבואו עם עקבים! באופן כללי בגדים נוחים בטח ובטח בקיץ.

*
וחברים להירגע עם הסוכריות זה מאוד כואב!

קולולולוולולוללולולוווווו….