תופעת ה-DIY  (עשה זאת בעצמך) היא כבר מזמן לא רק טרנד חולף והיא כאן כדי להישאר. כשיוקר המחייה לא יורד מהכותרות וכולנו רק מחפשים איפה לחסוך – DIY  זה פיתרון נהדר. כך תוכלו גם להיות ייחודים ומיוחדים וגם לחסוך בעלויות. אז אם אתם רוצים לשדרג את החדר, את הבית או אפילו את המשרד, קבלו 3 רעיונות עיצוב פשוטים לעשייה, שאת רוב החומרים סביר להניח שכבר יש לכם בבית אז לא תצטרכו להוציא על זה כסף!

DIY – מראה וינטג'

אם יש לכם בבית מראה פשוטה עם מסגרת עץ, משעממת ורגילה וללא תוספת צבע, תוכלו בקלות להפוך אותה למראת וינטג' מהממת.  זאת יכולה להיות מראה ישנה או אפילו מראה חדשה שניתן לקנות בחנויות זולות, כמו מקסטוק. בקלות ובזמן קצר תוכלו לשדרג את המראה כך שתיראה כאילו היא פריט עתיק עם ערך סנטימנטלי שעבר מדור לדור.

מה צריך:

נייר שיוף (אפשר לקנות בחנויות יצירה או חנויות של חומרי בניין)

צבע אקרילי

נר
צמר פלדה

מה עושים?

משייפים טוב טוב את כל מסגרת העץ בעזרת נייר השיוף. לאחר מכן לוקחים את הנר ומשפשפים אותו על העץ במקומות שרוצים שיהיה אפקט מיושן. מנקים את השעווה של הנר, שלא יישארו חתיכות, ואז צובעים עם צבע אקרילי את כל האזור של העץ. לאחר שהצבע מתייבש, משפשפים עם חתיכת צמר פלדה את כל העץ. זה הכל! מה שיוצא זה עץ עם צבע יפה ומשופשף, וגוון מעט מושחר באזורים של השעווה, וזה נותן לוק של וינטג' יפה למראה.

 

 DIY – פומפייה שהופכת למתלה לתכשיטים

זה הדבר הכי קל והכי יעיל שיש  עבור בנות שאוהבות עגילים ותכשיטים בכלל. כל בחרה מכירה את זה – קופסת תכשיטים מלאה מתחילה כמסודרת ומהר מאוד הופכת לגוש מסורבל של פריטים שבקושי ניתן לחלץ ממנו את התכשיטים. אז במיוחד בשביל מקרים כאלה – ניתן להכין בקלות מתלה תכשיטים!

מה צריך:

פומפייה (רצוי צבעונית)

תכשיטים

מה עושים? 

זה הולך להיות הסבר מאוד קצר ופשוט – לוקחים פומפייה ותולים עליה עגילים בתוך החורים! אם יש בבית פומפייה מיותרת אז זה מעולה, ואם לא – ניתן לקנות בכמה שקלים בחנויות מקס – סטוק פומפיות צבעוניות. אפשר להדביק על הפומפייה חתיכות בד, לצבוע אותה או כל מה שבא לך, למרות שעגילים צבעוניים שתתלי עליה כבר יעשו את עבודת הקישוט לבד. המתלה תכשיטים שיוצא הוא גם יפה, גם יעיל, וגם לא עולה לך כסף, ועכשיו כל התכשיטים ובעיקר העגילים מרוכזים במקום אחד ולא מפוזרים ברחבי החדר והבית.

DIY – קולב שהופך למתלה לתמונות 

מטאטא ניקיון צילום באדיבות pixbay

אם יש לכם תמונות שהדפסתם, גלויות יפות או כיתובים מלי השראה שבא לכם שיהיו תלויים על הקיר,  בדיוק בשביל כל אלה תוכלו להכין בקלות וללא עלות מתלה תמונות מקולב.
מה צריך: 

קולב (בכל בית יש)
חולצה ישנה או שאריות בדים

אטבי כביסה

מספריים

מה עושים?

חותכים מהחולצה פס ארוך של בד. לוקחים את הקולב ומלפפים עליו את הבד כך שלא יישאר מקום חשוף בכל הקולב. אם החתיכה שגזרתם לא מספיקה – אפשר גם כמה חתיכות ולחזור על פעולת הליפוף עד שכל הקולב עטוף בבד. אחרי הליפוף – את הקצה של הבד אפשר פשוט לדחוף מתחת לחתיכה מלופפת אחרת או לשים סיכת ביטחון פיצית או להדביק עם טיפת דבק.
לוקחים אטבי כביסה (2-3, תלוי כמה גדול הקולב וכמה תמונות ניתן לתלות עליו), שמים אותם על הקולב כמו ששמים על מתלה כביסה, רק שבמקום "כביסה" תולים תמונות או גלויות שבא לכם. כל אטב תופס תמונה, או שני אטבים תופסים תמונה, תלוי כמובן בגודל של ההדפסים שתולים. הקולב הזה מאפשר להחליף בפשטות לעיתים קרובות את התמונות שמתחשק לכם שיקשטו את הבית.

עכשיו כשהבית יפה ומקושט, אפשר להזמין אורחים ולהתגאות ביצירות שלכם!

גלשו כאן למדריכי DIY נוספים באתר פורגירלס