Site icon תרבוש אתר תרבות ופנאי לציבור הדתי

גם לחתנים….

בעשור האחרון תופעה מבורכת שהולכת ומתרבה בקרב הציבור הדתי בעיקר, הדרכת חתנים. אם פעם רק הכלות היו מגיעות להדרכה בטרם החתונה היום יותר ויותר חתנים מבינים את החשיבות והערך ומגיעים למדריך לקבל הכוונה גם בעיניין ההלכות גם בעניין ההליכות, תקשורת זוגית וכן גם בנושא המיניות. 

התחתנתי לפני עשור.

כנהוג, עברתי הדרכת כלות ואילו בעלי הדרכת חתנים.

מדריך החתנים של בעלי העניק מידע הלכתי לצד לימוד על חיי הנישואין.

דבר חדשני לתקופתו, שלא לפתור את החתן בהלכה בלבד, אלא להעניק כלים מעשיים לחיים זוגיים בריאים וטובים.

מדריך החתנים של בעלי לא הסתפק בפגישה אחת בלבד, אלא קיים מספר פגישות, ביניהם אף פגישה משותפת איתי.

עד היום זכור לנו עיקרון ה"שיקוף" שהוא לימד אותנו, כיצד בעת שיח או וויכוח, הבעל חוזר על דברי האישה והאישה חוזרת על דבריי בעלה. כך מוודאים שאכן המילים הובנו, השיח היה ברור, כי לעיתים אנו מאזינים אך בדרך לתודעה שלנו מפרשנים את המילים על פי דעתנו האישית בלבד וכך נוצר שיח חירשים.

כלים מהסוג הזה שיפרו את המערכת הזוגית שלנו, הכינו אותנו לחיי נישואים, חיים בלתי צפויים, מפתיעים, בהם מגלים שגם אהבה חזקה לא יכולה לפתור אי הסכמות, שצריך ידע, הכוונה.

יאללה חתונה. צילום באדיבות pixabay

הדרכת כלות והדרכת חתנים זה כוח ענק שאי אפשר בלעדיו, הן בשיח ההלכתי והן בשיח הזוגי.

לכן, החלטתי אף אני ללמוד הדרכת כלות.

במשך זמן רב חיפשתי את המקום הנכון ללמוד בו.

מצאתי שבתחום "טהרת המשפחה" קל מאוד להגיד: "אסור", חוכמה גדולה יותר, הנובעת מבקיאות הלכתית רחבה ודקדקנית יכולה להוליד את המילה המיוחלת: "מותר".

בתחום "טהרת המשפחה" יש צורך גדול ברבנים עם 'כתפיים רחבות', רבנים בעלי ידע רחב, מתמצאים בהלכה שיכולים למצוא פתרונות בתוך גבולות ההלכה.

יש כאן דיני נפשות, שלא להביא זוגות לידי קשיים שאינם יכולים להתמודד עמם, או מקומות שאינן בריאים לזוגיות.

אישה לא צריכה להיאסר לבעלה שלושה חודשים לאחר לידה, מכיון שיש דימום שאינו ידוע מקורו. הלכה צריכה לספק פתרונות יצירתיים. לעיתים, למול רב בעל ידע רחב יהיה ניתן להתיר את בני הזוג גם מבלי לעבור ביקור אצל בודקת טהרה.

לטהר אישה לבעלה צילום באדיבות: pixabay

מתוך תנאים אלו, הגעתי לקורס של הרב זכריה בן שלמה, תלמידו של הרב נבנצל, פוסק הלכתי, מחבר הספרים: "אורות הטהרה" ו- "הלכות צבא".

בקורס הרב מלמד את שלל האפשרויות ההלכתיות, לא מחסיר אחת, מהמחמירות ביותר ועד המקלות ביותר ויש לו הכבוד לכל דעה בהלכה.

הרב מנחה דרכי הוראה שמנגישות את הכלות והחתנים לרבנים, מעודדות שאלת חכם ללא חשש. יש מי שטוען שפסיקותיו של הרב מקלות, אך הרב נצמד אך ורק להלכה, למקורות, בדקדוק מעורר השראה.

הרב אף מכוון בדרכי ההוראה את החשיבות של "עשה לך רב", כיצד לבחור רב, ומביא דעה שאומרת שאין לחפש את הרב המקל ביותר ולא את הרב המחמיר ביותר. בנוסף, באילו תנאים ניתן לפנות לרב נוסף לשאלה הלכתית, ועוד ועוד תנאים חשובים המצילים נפשות בישראל והם נזקקים וקריטיים בדורנו ועלינו לחבק אותם ולאמצם.

בנוסף לפן ההלכתי, הקורס פותח דלתות למרצים בכירים ומגוונים בתחום הזוגיות, שמעניקים כלים לחיי נישואין תקינים ובריאים.

חתן. צילום באדיבות: pixabay

לאור ההצלחה של קורסי הדרכת כלות, הגרעין התורני במודיעין עושה חסד ובימים אלו פותח קורס הדרכת חתנים בהנחייתו של הרב זכריה בן שלמה. הקורס חשוב לאין ערך, בטח כאשר לעיתים הדרכת חתנים נדחקת לשוליים וסומכים על הצד השני שינחה את הכלה כראוי.

הקורס יכלול את הגישות ההלכתיות של כלל הפוסקים, תוך הכוונה לחיי נישואין בריאים, בין המרצים: הרב שמואל שפירא, הרב אליהו אקרמן והרב רן כלילי משה שרון ועוד…

שירות הסעות לחתונה

לאחר שעברתם את כל ההדרכות בהצלחה, נותר לכם עכשיו לפנות לכם זמן לארגון החתונה.

אנו יותר ממליצים לכם להיעזר בשירות חברת הסעות לחתונה, וזאת כל מנת למקסם את הגעת האורחים לחתונה שלכם.

בנוסף אם אתם מתלבטים איך כדאי ועדיף לתכנן את החתונה שלכם מצאנו ברחבי הרשת מאמר מקיף אודות תכנון הסעות לחתונה אשר מומלץ שתקראו.

Exit mobile version