Site icon תרבוש אתר תרבות ופנאי לציבור הדתי

מהם הרהיטים השימושיים שיהפכו את הסלון למקום נעים יותר

צילום: unsplash

אחרי יום עבודה אינטנסיבי בחוץ, כשאנחנו שבים הביתה ורוצים להירגע, לצפות בטלוויזיה, ללגום משקה או להשלים פערים עם בני המשפחה, אנחנו נוחתים בסלון.

החלל המרכזי של סביבת המגורים והמקום בו אפשר להתנתק מטרדות היום יום ולהתמסר לרגיעה, לארח את החברים או פשוט להיטען בכוחות מחודשים.

עיצוב הסלון הוא תהליך אסטרטגי מבוסס מחשבה בו תרצו להוציא את החזון אל הפועל ולסגנן את המרחב בהתאם לקונספט המועדף תוך בחירת רהיטים נוחים ופתרונות אחסון פרקטיים לשמירה על סדר וארגון, גופי תאורה מאירים ואביזרים משלימים ליצירת האווירה המבוקשת.

כיצד תיצרו את סלון חלומותיכם באמצעות הרהיטים הנכונים? לפניכם מספר דגשים חשובים:

סמוי מהעין – נגיש בקלות

המוטו "פחות זה יותר" בהחלט תקף כאשר מעצבים את הסלון ומעוניינים לשמור על אווירה שלווה במינימום הסחות דעת.
עם זאת, יש פריטים שתרצו לשמור בהישג יד אך להימנע מתחושה של גודש, עומס וויזואלי או צפיפות, על אחת כמה וכמה בחדרים קטנים, צרים וחשוכים.

הצטיידו בפתרונות אחסון שיאפשרו לכם לפנות את המרחב ולשמור על חופש תנועה כמו שולחן עם מגירות, ספה שמכילה תאי אחסון, שידות לצדי הכורסאות, מזנון עם חלוקה לתאים, תלו מדפים מרחפים שמפנים את השטח ומתפקדים גם כפריט דקורטיבי.

מערכת הישיבה – המלכה על הרחבה

רחבת הסלון לא שלמה בלי הספה, הכוכבת הבלתי מעורערת של הסלון שמהווה מקום לישיבה, רביצה, פסק זמן לאתנחתא ואירוח. בחרו ספה שתהיה נעימה לישיבה עבורכם, כשיש מי שמעדיפים את התחושה והמרקם של בד בעוד אחרים יעדיפו עור ששומר על אלגנטיות ואריכות חיים.

חשבו על גודל הספה בהתאם למרחב הנתון ולמספר הדיירים בבית ולאופן שבו אתם נוהגים לשבת או להשתרע על הספה – הוסיפו הדום לרגליים או הצטיידו בספה עם ריקליינרים לכוונון מועדף של אופן הישיבה על הספה.

אל תתפשרו על הקונסטרוקציה היציבה והחזקה ועל זרועות נעימות או בחרו ספה שתשתלב בהרמוניה עם המרחב ואם מדובר בחלל קטן, יתכן שתעדיפו ספה נטולת זרועות במראה מינימליסטי יותר.

חשבו כיצד הצבע של מערכת הישיבה מתכתב עם הסגנון השולט בחלל, לעיתים תרצו שהספה תהווה מוקד משיכה של צבע בעוד במקרים אחרים ההעדפה תהיה לספה ניטראלית שתתאים לכל אופנה מתחלפת או לשינויים קוסמטיים בבית.

אם תרצו תוכלו לפרק את הישיבה בחדר המרכזי בבית לספה אחת ולכורסאות נלוות שאפשר להציב משני צדי הספה או ליצור עמן פינת הסבה בפני עצמה, לקריאה, קפה או שיחה.

קחו בחשבון את הקשר החזותי שרצוי שיישמר בין כל האלטרנטיבות לישיבה מבחינת גוונים, סוג הבד, הרגליים הדקורטיביות ואל תתפשרו על משענת נעימה ועל מנח ישיבה נוח לישיבה ממושכת. תוכלו להוסיף הדום גם לכורסאות להנחת רגליים תוך כדי ישיבה.

שולחן קפה לאירוח והנאה בסלון

אל תשכחו את הממד הפרקטי באבזור הסלון כמו למשל, שולחן סלון זכוכית עגול המתאים לסלונים מכל הסוגים, קל לתחזק אותו והשקיפות שלו מאפשרת גם העצמה של האור והוא נוח להנחת כוסות קפה כיבוד.

חשבו כיצד לשדרג את האווירה בנגיעות של סטייל דוגמת תליית תמונות אמנותיות, פסלים דקורטיביים, מראה גדולה שתעניק אפקט של עומק ותפזר את האור במיוחד כאשר היא ממוקמת מול מקור האור בחדר.

היעזרו גם בפריטי טקסטיל להוספת טאץ' מחמם, מרופד ומפנק כמו שטיח למרגלות הספה, ווילונות אטומים ושקופים דו שכבתיים לבחירה בכל עת לפי רמת האור שתרצו להכניס פנימה לחלל, כריות ססגוניות שיוסיפו רכות וצבע לספה הנבחרת.

Exit mobile version