Site icon תרבוש אתר תרבות ופנאי לציבור הדתי

מתיסיהו למען משפחות נפגעי פעולות איבה

בחסות ארגון 'משפחה אחת' התקיים בירושלים המופע של הזמר מתיסיהו אליו הוזמנו 350 בני נוער, ילדים ומבוגרים, יתומים ופצועים מפעולות טרור ומבצע 'צוק איתן'.

באדיבות מרום תקשורת

בסיום המופע של מתיסיהו התקיים מפגש מרגש ביותר בין מתיסיהו ועשרות המשפחות ביניהם משפחות פוגל, איימס, מוזס, בן-ישי, יאורי, שינדלר, ליפשיץ, שוק, אלמוג ורובין. זהו מופע שני לזמר בחסות עמותת משפחה אחת. המופע הראשון התקיים בניו יורק ובנוסף מתוכננות שתי הופעות נוספות בחסות הארגון. האחת בלונדון והשנייה בניו יורק. 'משפחה אחת' הוא הארגון הגדול ביותר בארץ המטפל באלפי משפחות של נפגעי טרור ומשפחות שכולות.

השבוע התקיימה ארוחת שבת בבית אחת המשפחות הפעילות בעמותה בירושלים. בארוחה השתתפו מתיסיהו ולהקתו המונה 8 נגנים יחד עם כ-50 איש ביניהם פעילי העמותה ומשפחות נפגעות פעולות איבה. מתיסיהו העביר כמה שעות יחד עם המשפחות, שמע את הסיפורים ובעיקר התרגש מהילדים שסיפרו לו כל אחד ואחד מה עבר עליהם.

ארגון משפחה אחת הוקם למען נפגעי הטרור, בני משפחותיהם והמשפחות השכולות בישראל. הארגון דואג לחבק את מי ששכול, פציעה גופנית או פגיעה נפשית שינו את עולמו – ודואג שלעולם לא יתמודד לבד. הארגון פועל  בכל רחבי המדינה ועבור כל המגזרים. מדובר בארגון הגדול ביותר בישראל המטפל מאז 2001 בכ- 3,550 נפגעים ומשפחות שכולות, באמצעות רשת ייחודית של אמצעים ופעילויות: מרכזי סיוע, ליווי אישי, שיקום נפשי, תמיכה משפחתית, סדנאות, קבוצות תמיכה ונופשונים, סיוע כלכלי ותעסוקתי, סיוע מלא ועמידה בקשר רציף וישיר מול הגורמים הממשלתיים בכל הקשור לזכויות הנפגעים, מחלקות ילדים, נוער ובוגרים, פרוייקטים בינלאומיים, יעוץ משפטי וייצוג ציבורי. 3  מרכזי סיוע ארציים פועלים בארגון הכוללים כ- 500 מתנדבים ו-37 אנשי צוות מומחים. 

קצת על 'משפחה אחת': ביום שבו הגיעה מיכל בלזברג לגיל 12, 9/8/2001, ביצע מחבל מתאבד את אחד הפיגועים הקטלניים בתולדות המדינה. בפיגוע במסעדת “סבארו” שבמרכז ירושלים נרצחו 19 ישראלים, מתוכם 7 ילדים, ונפצעו יותר מ- 140. מיכל החליטה שבמקום לחגוג, היא חייבת לעזור.

מיכל ומשפחתה תרמו את כל הוצאות מסיבת בת-המצווה המבוטלת למען נפגעי הטרור, ותרמו כ- 100,000 $. אבל זה לא הספיק כדי לסייע לכל אלפי הנפגעים בישראל, הסובלים מפגיעות פיזיות ונפשיות מתמשכות וזקוקים לשנים ארוכות של תמיכה, שיקום וליווי. משפחת בלזברג הקימה את ארגון משפחה אחת, הבית החם של קרבנות הטרור ובני משפחותיהם. מ2001 תרמו והעניקו סיוע למשפחות נפגעי הטרור בסך כולל של כ40 מיליון דולר!!!!!!!!!!!!!!!!  העמותה הינה בית חם שמלווה את הנפגעים מהרגע הראשון – ולכל החיים החל מהרגעים הראשונים שלאחר פיגוע טרור, "משפחה אחת "נמצאת שם בשביל הנפגעים ככל אשר יידרש. מאות המתנדבים, המקבלים הכשרה שוטפת מאנשי מקצוע, עוטפים כל אחד ואחד מבני המשפחה שהטרור הכה בה, ילדים ומבוגרים, באהבה ובחום אינסופי, ומלווים אותם בכל קושי מאלה הצפויים להם בדרך הארוכה להתמודדות ולשיקום מוצלח.

אחרי שהעולם חוזר לשגרת החיים, משפחה אחת ממשיכה להעניק הכוונה ותמיכה נפשית ומעשית. העמותה מזכירה לנפגעים שיש מישהו לידם שמבין אותם, שמעניק להם רשת ביטחון רגשית, חברתית וכספית, ושעוזר להם למצוא שוב את הקרקע היציבה שלה הם זקוקים כדי לעמוד איתנים ולבנות מחדש את חייהם.

כאמור, משפחה אחת נותנת מענה לצרכים הדחופים של כלל התא המשפחתי ושל כל בן-משפחה, ונמצאת לצדם תמיד – גם אם זה לשארית חייהם. בין אם מדובר במספר חודשים אחרי הפיגוע, בין אם מדובר בשנים אחרי – כאשר בן משפחה מתחיל ליפול אל תוך התהום, זהו הרגע המכריע שבו משפחה אחת תהיה שם כדי לעזור לו ולהזכיר לו שהוא אף פעם לא לבד.

Exit mobile version