Site icon תרבוש אתר תרבות ופנאי לציבור הדתי

5 טיפים לתהליך עיצוב מטבח

מטבח הוא במידה רבה הלב הפועם של כל בית. זהו אחד החללים המרכזיים, מקום שבו כל אחד מבני הבית צפוי לבלות שעות ארוכות, בין אם בהכנת האוכל ובין אם באכילתו. מטבחים מהווים כיום מקום אופטימלי לאירוח, מה שמסביר עוד יותר מדוע מוחלט להעניק להם חלק משמעותי מתשומת הלב במהלך התכנון והעיצוב של הבית. לפניכם חמישה טיפים שיכולים לפשט את התהליך ולהביא לתוצאות מושלמות בסוף תהליך העיצוב.

  1. הגדירו תקציב

ההוצאה על מטבח היא אחת הגדולות במשוואת עיצוב הבית, אבל עדיין יש לקחת בחשבון שקיים כאן טווח רחב של מחירים. חומרי הגלם שישמשו לבניית המטבח, החלוקה שלו לחללים, הגוונים, מוצרי החשמל – כל אלה מרכיבים את העלות, שמשתנה בכל מטבח ומטבח. כדי להימנע מעלות גבוהה שקשה לעמוד בה וגם כדי שתוכלו לדעת לקראת מה אתם הולכים, מומלץ לנסות להגדיר בתחילת הדרך תקציב כללי ולנסות לעמוד בו.

  1. אל תתפשרו

בהמשך לסעיף הקודם, כדאי לזכור שמטבח אמור להיות רכישה למספר בלתי מבוטל של שנים: לא לנצח, אבל גם לא לחודש או לשנה. המשמעות היא שמומלץ בדרך כלל כן להשקיע במטבח את הכספים הראויים עם בחירה בחומרי גלם איכותיים ועמידים (עץ מלא, למשל), עם פנייה למעצבים או לחברת מטבחים ששמם הולך לפניהם ועוד. מטבחים זולים מדי עלולים להיות מרשימים פחות ולגרום לבעיות שונות עם הזמן.

  1. חשבו על סגנון

היצע המטבחים המעוצבים כיום הוא אינסופי, כך שפשוט למדי ללכת לאיבוד בין ההצעות השונות. כדי להתקרב לעבר סגנון מטבח מעוצב מוצלח כדאי להגדיר קודם כל סגנון כללי שמתחברים אליו על פי הרצונות שלכם, האופי שלכם או אפילו אלמנטים עיצוביים אחרים בבית שאתם מתגוררים בו. יש הבדלים תהומיים בין מטבחים כפריים, מודרניים או קלאסיים לדוגמה, כשלפעמים הרצון הוא לבחון בסגנון בהשראה מסוימת (מטבח בסגנון פרובנס, למשל). אם אינכם יודעים מהו הסגנון הכי מתאים לכם, תוכלו ללכת על פי הרגש או לחלופין להיעזר במעצב פנים ובבעלי מקצוע אחרים.

תמונה באדיבות:אבן קיסר

 

  1. התבוננו בפרקטיקה ובאסתטיקה גם יחד

יש אנשים שבוחרים מטבח על פי תמונה שהם נתקלו בה במגזין עיצוב או במהלך ביקור בתצוגת מטבחים או בתערוכה. אין פסול בכך, מכיוון שההיבט האסתטי של המטבחים הוא תמיד מובהק וצריך להילקח בחשבון בדרך לבחירה בו. מה שכן, מי שמעניק תשומת לב לפן האסתטי בלבד ואינו חושב על ההיבט הפונקציונלי עלול להישאר עם מטבח שאמנם ייראה יפה, אבל לא יהיה נוח לעבודה ולא יתאים לצרכים של בני הבית ולרצונותיהם.

  1. אל תיסחפו אוטומטית אחרי הטרנדים

בהרבה מאד תחומים, טרנדים הם דבר מבורך. גם במקרה של מטבח הם עשויים להיות מוצלחים מאד. הבעיה מתחילה כאשר הטרנדים חולפים מהר מדי, כך שמטבח שהתבסס עליהם הופך פתאום להיות לא רלוונטי. הגיוני ולפעמים אף מומלץ ללכת אחר טרנד, אבל במעמד ההחלטה מומלץ לחשוב עד כמה העיצוב שבוחרים צפוי להיות רלוונטי באופן כללי או עבורכם, גם בעוד שנים.

 

Exit mobile version