Site icon תרבוש אתר תרבות ופנאי לציבור הדתי

Cantok – האפליקציה לחיים קלים ונוחים!

לא כיף כשאתם יושבים בפגישה והטלפון לא מפסיק לרטוט על השולחן. לא כיף שאתם יושבים עם מישהו והוא לא מפסיק לשלוח הודעות לכולם… קבלו את Cantok – האפליקציה שתשחרר אתכם מהנייד צמוד ליד.

נפגשתי לשיחה עם ד"ר שי שגב, תושב גבעת שמואל המשמש כעורך דין, סופר, מנחה סדנאות ומדריך מסעות לפולין. בקיצור, אדם עסוק ביותר. ודווקא לו עלו הפיוזים לפני כמה שנים והוא החליט לזרוק את הטלפון הנייד שלו.

אז איך זה קרה?

ד"ר שי שגב. צילום באדיבות שי שגב

"לפני כעשר שנים זרקתי את הטלפון הנייד שלי," מאשר ד"ר שי שגב. "פשוט לא יכולתי לראות אותו יותר."

"אבל איך עצמאי יכול להתנתק מהטלפון שלו? "

"הרגשתי שהמכשיר הקטן הזה משתלט לי על החיים. משהו השתגע בנו בדור האחרון. בשלב מסוים החלטתי שיש לי טלפון קווי. מי שרוצה להשיג אותי, יתקשר לטלפון הקווי.  אנשים יתרגלו שאין לי טלפון נייד, ויחפשו אותי במשרד. כמו פעם, התקשרנו לאנשים בטלפון הקווי. אם לא ענו, ידענו שהם לא בבית, וננסה להתקשר שוב מאוחר יותר. אם קרה אסון ולא תופסים אותי, משאירים הודעה. זה היה מעל ומעבר שאנשים מתקשרים בשעות מטורפות, בציפייה לתשובה מיידית, ואם לא יכולתי לענות, אז לאחר דקה כבר שולחים מיסרון. באותה תקופה לא היו פתרונות אחרים. ואת יודעת מה? כשסיפרתי מה עשיתי, חברים רבים אמרו לי שזה מעשה מטורף, אבל אמיץ, והם מקנאים בי והלוואי ויכלו לעשות זאת."

"אז איך זה היום שיש לך טלפון נייד?"

"אחרי קרוב לשנה ללא טלפון אשתי הודיעה לי שנגמרה החגיגה. אני חייב שיהיה לי טלפון. רק למשפחה, הבטיחה לי. בסוף התרציתי. אבל, כמו שאת יודעת, בהתחלה זה למשפחה, ואז המספר עושה לו כנפיים, והשאר היסטוריה."

"אז למה אתה לא זורק את הטלפון שלך שוב?"

– "מצד אחד, היום המצב הרבה יותר חמור… פעם זה היה רק שיחות. וקצת מיסרונים. היום זה גם מיילים וגם ווטצאפ, ועוד ועוד. אבל לפחות היום יש לי את קנטוק."

"קנטוק?"

חיים שגב מפתח אפליקציית Cantok . צילום באדיבות ד"ר שי שגב

"כן, קנטוק אפליקציה שאני והבן שלי פיתחנו."

"ומה בדיוק היא עושה? "

"זו אפליקציה קלה מאוד להפעלה, שאם אנחנו לא יכולים לדבר בטלפון, אנו מפעילים אותה, ואז בכל פעם שמישהו מתקשר אלינו, הטלפון שולח הודעה אוטומטית, ומעביר מסר שביקשנו ממנו להעביר."

"מה למשל?"

"אם נכנסתי לפגישה, אני מפעיל את האפליקציה, והיא שולחת הודעה שאני בפגישה. אם הסוללה עומדת לכבות, אני מפעיל את האפליקציה והיא שולחת הודעה שהסוללה נגמרת. וכן הלאה בכל עניין שהוא, מי שמתקשר אלי מבין למה לא השבתי לו. אבל לא די בכך. האם ידעת שמחקר מראה, ששליש מהאנשים ששוכחים את הטלפון שלהם בבית, יחזרו הביתה כדי לקחת אותו, לא משנה כמה הם רחוקים מהבית?"

אל תגיד לי שהאפליקציה מביאה את הטלפון חזרה אליך…

" זה עוד לא … אבל אני יכול להפעיל את האפליקציה מטלפון אחר, או מהמחשב שלי. וכך שברגע שהפעלתי את האפליקציה, ומישהו שמתקשר לטלפון שלי שנמצא בבית, הטלפון שולח אליו הודעה שתכנטתי אותו לשלוח, למשל, שאפשר להשיג אותי בטלפון אחר."

"יש עוד שימושים לאפליקציה הזאת?"

Cantok . צילום באדיבות שי שגב

"בוודאי. בלי סוף. קחי לדוגמא אנשים שיושבים בפגישה. ומי שאנחנו מדברים איתו כל הזמן מציץ בטלפון או עונה לשיחות, רק על מנת להודיע שהוא בפגישה. זה מרגיז, ולא מכבד. במקרה של מי שמפעיל את האפליקציה, הוא יכול להכניס את הטלפון לתיק, והאפליקציה עושה עבורו את המלאכה, כמו מזכירה אלקטרונית. ילדים שרוצים לשמור על קשר יותר מרגיע מול ההורים, במסיבות או בצבא, ועוד ועוד ועוד אינסוף שימושים"

האפליקציה מותאמת גם לצרכים של הציבור הדתי במגוון ההודעות שניתן לשלוח דרכה – כדוגמת – "אני בתפילה אחזור אליך אחרי ערבית…

Cantok היא כרגע חינמית לחלוטין! וזמינה להורדה לבעלי אנדרואיד…
נשמע מדליק! בהחלט אפליקציה חשובה!

Cantok צילום באדיבות שי שגב
Exit mobile version